studený skleník

studený skleník

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 16:56

Budu si pořizovat skleník. :roll: Ale pořád potřebuji nějaké informace. :D Něco jsem už pochopil, něco ne, :? Tak prosím, kdo má tzv. studený skleník, pomožte zkušenostmi.Př. Uzmu ze zimoviště rostlinu, potřebuji opracovat mrtvé dřevo.Opracuji, a dám do studeného skleníku.ALE!Co když: teplota venkovní přesáhne -15 stupňů cel. více jak tři dny?.Nějak nevím, jak udržet konstantní teplotu .Prosím omluvte nezkušeného pěstitele takovými otázkami.Mám v tom trochu hokej. :oops:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Aleš HAMPL » 05 bře 2009, 17:08

Mám také studený skleník, ale pokud nesvítí slunce, tak se v zimě teplota uvnitř a venku liší tak o dva stupně. Pravda, když slunce zasvítí, může teplota až nepříjemně stoupnout.
Proto v něm zimuji pouze choulostivější věci, např dlanitolistý javor, který byl loni odhřížen, nebo habry, které jsme kopali při oteplení během zimy. Vše ostatní zimuji venku.
Výhodu skleníku vidím hlavně v tom. že eliminuje vysušující vítr. Vzhledem k tomu, že nemám automatické větrání, mám jej neustále pootevřený, protože za větší nebezpečí, než mráz, považuji náhlé zvýšení teploty např na 10 – 15 st.C uprostřed zimy. A to na slunci při nevětraném skleníku není problém.
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: studený skleník

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 17:23

Děkuji.Pokud jsem to dobře pochopil, je třeba se obávat spíše slunce, než mrazu.Používáte nějaký nátěr proti slunci?Nebo něco jiného?
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 18:58

Martine, pokud budeš dělat nový je dobré sehnat HELIOS sklo, které je čiré,ale láme paprsky,takže ani v létě nestíním,nezatírám.Je pravda že v něm v létě pěstuji okurky :D Co se týká automatického větrání, udělal jsem ho před léty ze zadních tlumičů Š 120,a maká léta bez poruch.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Jarda Marek » 05 bře 2009, 19:19

to Láďa: vždyť nám všem ty škodovky taky :lol:
to Martin : Skleník mám, mám v něm to choulostivé a to o co nechci přijít. Mám ho z dutinky a v tak šikovném koutě, kam jde slunce až v červnu, jinak připravenou mám bílou neprůhlednou plachtu, která ty paprsky rozptýlí. Větrám jako Aleš, musím počkat až mi ta škodulinka doslouží :P . Automat kupovat nebudu nevadí mi kontakt s rostlinami ba naopak ;) :lol:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 19:30

Je mě to jasný, Jde mě spíš o tu zimu.Pořád to nějak nechápu. :oops: No jasně škodovky, ale taková ŠKODOVKA o.p. tam se daly dělat věci. :lol: Dneska nepředstavitelný. :shock: ;) .
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 19:36

Vždyť to bylo nás všech :P ,tak proč si nevzít (přemístit) :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Jarda Marek » 05 bře 2009, 20:00

No já v tom studeným skleníku netopím ani v -18°c vevnitř skleníku je zhruba o dva tři míň ale nefouká na ně vítr který je nejhorší na promrznutí čehokoli a nevysychá tolik zálivka. Takové jsou moje zkušenosti.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: studený skleník

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 bře 2009, 17:37

Skleníky je téma na knihu. Záleží k čemu má sloužit - jaké jsou možnosti umístění i financování - může to být stavba za několik tisíc nebo klidně i několik milionů...
Pokud by jste měli zájem stavte se podívat na stavby sice zhotovené svépomocí, ale ne nejmenší...
Studený znamená sice že se v něm v zimně netopí, ale také třeba zapuštěný do terénu, s možností přitopení jen třeba při -15 atd...A není to jen o-na zimování, dá se v něm lecos pěstovat, množit roubovat atd.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: studený skleník

Příspěvekod Jarda Marek » 13 dub 2009, 20:46

Takže, ve studeném skleníku při -16 °C mi nezmrzlo nic. Přežili to i japonské jilmy a dokonce granátové jablíčko (punica granatum) ze kterého jsem měl největší obavy.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na ostatní...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron