Jak to vidíme-cit, umění?

Re: Jak to vidíme-cit, umění?

Příspěvekod lacike » 16 lis 2012, 17:02

Ja by som si ho vedel predstavit o cosi nizsi, ten vrch sa mi zda priliz vytiahnuty a bez konicity. Na pravej strane trocha chyba v priestore vetvicka (ta horna mohla ist oblukom nizsie). S tym sa uz ale neda nic robit.
Inak vyzera velmi pekne, bez jaziev, vyvinuto.
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Jak to vidíme-cit, umění?

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 lis 2012, 20:44

Těžko hodnotit strom jen z jednoho pohledu. Dokázal bych si ho představit ve své sbírce. Milane sviss nebo jiné místo?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jak to vidíme-cit, umění?

Příspěvekod Jiří Svačina » 16 lis 2012, 21:15

Horní větvičky trošku utíkají ze skvěle zapěstovaneého jemného obrostu - v posledním období asi trochu více rostly :think: ...
Na rostlině by se asi daly najít drohnosti k diskusi, ale jako celek je to alespoň pro mě moc pěkný strom :jedna: Podle pupenů je to asi buk /?/, - jen kdyby tu takových rostlo více... :clap:
Zdravím
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Jak to vidíme-cit, umění?

Příspěvekod Milan Karpíšek » 17 lis 2012, 10:32

Vláďo, já tam žádný rozšíření kmene nevidím, pouze přirozené nasazení větví tak jak to u hodně starých buků bývá. Co se týče silnějších větví v horní části, je to holt dáno stářím a vývojem, na rostlině se pracuje a vše nejde vyměnit naráz, to si musíte uvědomit. Navíc celkem hodně zkresluje nekvalitní fotka, tím že se vrchol hodně naklání k pozorovateli jsou větve ve vrcholu opticky silnější.

Lacike, přesně tak vyvinuto bez jizev a strašně dlouho pěstováno, mochikomi je vidět z dalších pohledů na větve. I z toho nasazení těch větví, které je dle mého soudu brutalní a ta rostlina musí být hodně stará, I ta konicita větví je bez chyb. Samozřejmě drobnosti se na stromě najdou, ale jak jsem psal výše je potřeba na rostlině pracovat neustále a vyvíjet ji.

Problém nás všech je podle mě v tom, že spíše koukáme na tvar jako na tu nejdůležitější věc něž na to co potřebuje rostlina.

Pane Svačina uhádl jste je to buk samozřejmě Fagus crenata v Evropě již 8let. Majitel Juraj Marcinko
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Jak to vidíme-cit, umění?

Příspěvekod lacike » 17 lis 2012, 16:18

Aaaha, tak ten naklon vrcholu vela vysvetluje a uz uplne chapem preco su tie vetvicky tak ako su, teda aspon ak som si to dobre predstavil ;)
A taj by to chcelo jemne znizit vrchol, trocha su vytiahnute tie jemne vetvicky, ale to je detail.
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na estetika, aranžmá....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron