Police,poličky,podstavce,podložky.....

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Milena » 25 bře 2010, 13:27

Luďku, otázka mimo mísu: všiml sis v tom orient. obchodě, jestli mají tibetské mísy? To je taky něco pro dlouhé zimní večery, jak si přidat energie, když venku tma a zima a dnes a denně několik měsíců, jako tomu bylo tuto zimu. Díky.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Luděk Rohovský » 25 bře 2010, 13:45

tak to se omlouvám toho jsem si bohužel nevšimnul. Já tam jenom vletěl a hned vylítnul ven. Něco vyřídil na úřadech a pak vrátil pro stolek. Měli dva použitelné, jeden byl čistě dřevěný, druhý měl uprostřed mramorovou plošku. Ten dřevěný byl mírně rozpraskaný...paní mi to vysvětlila, že stolky jsou z Thajska a tudíž tam mají výrazně vyšší vlhkost. Takže i když na jejich poměry je dřevo vysušené, tak u nás začne ještě dosychat a proto praská.
Foto níže.
Přílohy
Obraz0010.jpg
Obraz0010.jpg (99.81 KiB) Zobrazeno 4150 krát
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 26 bře 2010, 12:49

Já bych řekl že vypadá pěkně. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Compel Lubomír » 26 bře 2010, 20:37

Milena píše:Luďku, otázka mimo mísu: všiml sis v tom orient. obchodě, jestli mají tibetské mísy? To je taky něco pro dlouhé zimní večery, jak si přidat energie, když venku tma a zima a dnes a denně několik měsíců, jako tomu bylo tuto zimu. Díky.

Mileno, pokud máme na mysli stejné mísy. ručně vyráběné z mosazy a bronzu, tak POZOR. Znám pána který se dnes živý seansemi právě s těmito mísamy, laboruje už s tím hodně dlouho, nám říkal že si na nich zničil všechny klouby v těle. Ne jak do nich bušil ale tím vyluzovaným zvukem. Taky jsme si to vyzkoušeli. Na ruce to chvěje až brní a na hlavě to neumím popsat ale jakoby se mi motala palice. Asi ještě hodinu po minutovej seansy jsme byli opravdu nabiti energií. Takový veselí, rozevlátí. Tak příjemný dobíjení ale dávat fakt POZOR. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Luděk Rohovský » 02 dub 2010, 14:40

No tak jsem dneska zjistil, že kulaté postavce mají i e-shopu Isabelie. :D
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Milena » 02 dub 2010, 15:45

Lubo, díky za info o těch mísách. Myslíme určitě stejné. Věřím v to nabíjení, opravdu to jen rezonuje. Věřila bych i těm zničeným kloubům, prostě nic se nemá přehánět. Pro zasmátí: Zničila jsem si před hoďkou kloub kolenní prostým pádem přes půlmetrové topidlo. Kretén domácí přestal topit, tak jsem si zapla el. topidlo a přisunula co nejblíž zleva k židli. Vešla pošťačka a já se hrnula jí naproti a přes tu plechovou potvoru (úplně jsem na ni zapomněla) jsem přelítla a skončila pár cm hlavou od topení. Mdloby jsem rozdýchala, punčocháče rozedrané jak samica - bude zase další materiál na stahování kořenů na kámen :lol: Ještě že je pátek. Zítra chci instalovat právě ty police, o kterých vlastně toto vlákno je. Tak pardon za slova mimo téma - prosím pak vymazat.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Alexandr » 16 kvě 2010, 19:23

Zdravíčko,
chci si na balkóně udělat polici na stromky, chtěl bych nějaké neopracované dřevo s čelní strany i s kůrou....je potřeba dřevo nějak ošetřit lakem aby odolávalo mrazu, dešti, slunci? A ještě jedná aktuální otázečka s tímhle související....tady na SM momentálně šíleně prší a fučí. Vyvrátilo mi to jeden strom. Poutáte nějak stromy? Napadlo mě do té police vyvrtat díry a stromy vázat přes drenážní otvory misek drátem....řešíte to nějak?
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Martin Iša » 16 kvě 2010, 21:00

V misce se kotví samozřejmě.A Japonci stromy i z miskou kotví k podstavcům docela často.S tou kůrou to asi fungovat nebude. :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Alexandr » 16 kvě 2010, 21:11

K misce ano, ale misku k podstavci ( police ).....no je mi jasné že by na prkně ta kůra nevydržela věčně, spíše mi jde o naturální a nepravidelný vzhled
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Police,poličky,podstavce,podložky.....

Příspěvekod Míra Z » 17 kvě 2010, 22:19

Stejně to dřevo budeš muset něčím namořit nebo nalakovat,jinak ti to dřív půjde do kopru.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na estetika, aranžmá....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron