Virtuál VS kresby

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Milan Karpíšek » 26 říj 2009, 18:14

zajímavé je i kreslení uhlem
Přílohy
P1000405_resize.JPG
formát A3
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Robert Černý » 26 říj 2009, 18:37

:clap: :clap: :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Milena » 27 říj 2009, 10:43

Milane, obdivuju :clap: . Něco tak krásného bych snesla i jako obraz na zdi. Máš talent a kdybys někdy přišel o práci, která tě teď živí, můžeš přejít na malování.
Připomněl jsi mi moje školní léta a tím vnukl nápad na dlouhé zimní večery. Z kreslení - tedy za každý výtvor jsem klasicky na 2.stupni měla čtyřku, až se paní - soudružka úča rozhodla mi ji dát i v osmičce na vysvědčení. Dříve byla "hodnější, tak za dvě, aby nekazila vyznamenání. Pak ji asi sbor nějak ukecal, takže pokazila výzo "jen" trojkou. Ale to jsem pořád "u Adama". Vzpomněla jsem si, že jediné dvě jedničky za výkres jsem měla z kosa tužkou a pampelišky uhlem. Tak když jsem dokázala nakreslit pampeluchu z rostlinné říše, možná bych načmárala i bonsai. Rozhodně to v zimě zkusím. Takže kromě obdivu máš můj dík za vnuknutí. :jedna:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Petr Havlín » 27 říj 2009, 10:44

Milane to je paráda. :jedna: To bych chtěl taky umět ale nebylo mi dáno. :clap: pěkné, pěkné pěkné
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Lada Fabián » 27 říj 2009, 17:14

Milane,slušný. :jedna:Máš dobré pozorovací schopnosti.Jsou dobré jak na kreslení tak i na bonsaje.Ale i tahle schopnost se musí stále procvičovat.
Akorát ten lesík by bylo lepší kreslit trochu s nadhledu,aby byl vidět lépe prostor a rozsazení jednotlivých stromů.Takhle mi to připadá,že ten hlavní je v předu sám a ty vzadu vypadají v jedné rovině.Také si dávej pozor na světlo a stín,stím umět pracovat je obtížné a přidá hodně na realitě.Některé stronky mají světlo z prava a některé ze předu.
Prosím to je jen můj postřeh a rá Tě chci jen pomoci.Udělal jsi velký pokrok.Mě se líbí uhel,tam jde pracovat s jemnými odstíny šedé ař černé,můžeš si pomoci jemným štětečkem!
Jen tak dál.Každou kresbou se každý lepší!A ti co píší,že to nesvedou tak Ti to zkusily jednou a dost.To chce jen a jen kreslit a kreslit.Výsledek se bude stále lepšit.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Milan Karpíšek » 27 říj 2009, 17:44

ladafai: Diky za kritiku je objektvní a jsem si chyb vědom. Kreslit neumím a nikdy asi nebudu ale snažím se zdokonalovat dalšími kresbami a také je pořád dokola prohlížím a hledám chyby a finty jak kreslení zlepšit.

Jinak všem děkuji za pochvalu ta vždy potěší
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Jarek Servus » 27 říj 2009, 20:27

Ladafai: Já jsem zkoušel kreslit stromy mnohokrát, ale jako úředně ověřený dygrafik zůstanu vždy na úrovni páté, šesté třídy. :lol: :lol: :lol: . Každá čára na počítači je u mě prováděna zvlášť po kouskách.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Lada Fabián » 27 říj 2009, 21:33

Milane,já jsem také samouk v kreslení,ale spíše portréty a postavy.Jen jsem Ti chrěl poradit.Jinak kresba je pěkná! :jedna: Stromy jsem nikdy nezkoušel kreslit.Píšeš,že si kresby prohlížíš.Tak se podívej na tu první a na poslední.Vidíš tam ten pokrok.Tak jen pokračuj at se máme na co koukat! :jedna:
Jarku,to malování je jako psaní.Musíš začít od začátku.Nejlépe jednoduché tvary atd.Nejlépe pořídit nějakou příručku pro zač.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 12 lis 2009, 18:24

Milan, chválim Ťa. V Tvojej mravenčej práci vidieť obrovský pokrok. :jedna:
Ale chcem ponúknuť aj pohľad z druhej strany, kčomu si nás vyzval a na čo zatiaľ nikto konktŕétne nezareagoval. Okrajovo sa venujem aj virtuálom a som skôr za takúto formu, pretože navyše oproti kresbe ponúka jednu obrovskú možnosť - variantné riešenia v omnoho kratšom čase. Zhodou okolností aj mňa svojim spôsobom k tejto činnosti "nabudil" Pavel Slovák. Robil som to síce skôr, ale on ponúkol a stále ponúka perfektný materiál na takúto prácu na svojej stránke - čomu som neodolal:
syp (11).jpg
syp (11).jpg (79.99 KiB) Zobrazeno 2620 krát
final1.jpg
final1.jpg (71.93 KiB) Zobrazeno 2625 krát
final2.jpg
final2.jpg (68.7 KiB) Zobrazeno 2631 krát
fina3.jpg
fina3.jpg (68.88 KiB) Zobrazeno 2630 krát
final4.jpg
final4.jpg (65.13 KiB) Zobrazeno 2631 krát

K dokonalosti tomu samozrejme ešte chýba veľa, ale účel to plní rovnaký...
Zdraví Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: Virtuál VS kresby

Příspěvekod Martin Drábek » 23 lis 2009, 22:30

Ahojte,

začíná se hodně pomalu ochlazovat a jak není do čeho střihnout, řekl jsem si, že je čas se začít učit malovat.. přikládám svůj první pokus, který obsahuje hodně chyb už na první pohled (jedná se o Premna od Roberta Stevena).

Špatné stínování, špatné původní rozvržení kdy sem nějak nedomyslel velikost a krapet se to nevešlo. Určitě je špatný i styl koruny kdy je asi lepší něco jednoduššího, ale zato konkrétnějšího atd. nebylo by špatné koruny také lépe vyvážit.... původně jsem si říkal, nakreslím něco lepšího, ale je to první pokus a ocením každou radu..
Přílohy
prní pokus.JPG
prní pokus.JPG (103.41 KiB) Zobrazeno 2525 krát
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

PředchozíDalší

Zpět na kresby, focení...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník