Jóó Zimostrázové dřevo to je opravdu tvrdé a pevné.V Japonsku se používalo především na výrobu netsuké a inró.Jelikož japonské kimono nemá kapsy.Tak japonci a japonky měli dvě možnosti buť uschovat věci do rukávů nebo za límec (tzv.za kesu) např kapesníčky a ručníky nebo dopis,nebo je zavěsit za pás např. peníze,léky atd.Netsuké to je vlasně takový knofĺik kterým je protažena šnůra která patří třeba k váčku nebo k inró.Provázek byl omotán kolem opasku (obi).Netsuké sloužilo vlastně jako jakési proti závaží, aby předměty zavěšené u vašeho pasu ho nechtěně neopustily.Inró to je vlastně pevné pouzdro kterým po celé délce dvakrát prochází šnůra zakončená buť velkým krásným uzlem se střapcem nebo netsuké.
Inró nejčastěji má tři části dno, střední část a víčko.Všechny části jsou uložné.Jelikož japonci nenosily šperky jako náhrdelníky prsteny a náramky.Drobné dopňky denní potřeby přebíraly funkci šperků např.netsuké,inró, u mužů pak jejich meče, u žen pak jehlice do vlasů.Některá netsuké a inró jsou hotová umělecká díla.Vyráběli se z různých materiálů např. slonovina,kost,želvovina,kámen a také dřevo.Dřevo nejčastěji zimostrázové pro jeho již zmíněné vlastnosti.
Takže chlapci až uříznete při tvorbě jinu kus větve na zimostrázu tak se můžete zamyslet nad tím co by z toho jap. řezbář dokázal. Netsuké na fotografii je lakované zimostrázové dřevo a je v majetku mojí dcery Terezky (takže autorská práva mám)