Z cest po Japonsku

Naše inspirativní fota z přírody

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Alexandr » 02 pro 2010, 21:03

Krása Jarku, jen tiše závidím:-)
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Michal Vlachovský » 02 pro 2010, 21:52

Ahoj Jarku musel to být moc super výlet, opravdu krásné fotky.
Uživatelský avatar
Michal Vlachovský
 
Příspěvky: 118
Registrován: 19 říj 2010, 19:57
Bydliště: Mirošovice u Prahy
člen ČBA: ano

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Jarek Servus » 03 pro 2010, 09:50

petradelt píše:Jarku musela to být krása vidět takové klenoty na živo,
jen o tom kopání, myslel jsem že dnes už je to vJaponsku přísně zakázáno. :think:
No ono u nás taky, i když né přísně, ale Japonci jsem myslel že jsou poslušný :think:
A nebo maj mistři vyjímky, ale tam je zase mistrů jako u nás nezaměstnanejch, tak nevím :)

Naprosto zakázáno je to v Koreji, v japonsku jen někde a musí mít na to příslušné povolení. Nemůže tedy každý a tolik mistrů zase není. Navíc ty nejstarší nebo ročně vyhlášené nejlepší stromy se nesmí ani vyvážet, berou je jako národní památky. Pro "běžné" bonsaisty je jediný možný přístup k materiálu nakup v zahradnických centrech. Např. na TaikanTenu byla také prodejní část, kde bys bez problémů nakoupil několik kamionů perfektního materiálu v různém stadiu zapěstování za dostupné ceny. (Podle druhu, velikosti, stáří a zapěstování od tisíce do cca 100 tisíc jenů, průměrný plat je kolem 300.000, prcek 12 cm jaloveček v misce zapěstovaný tvarovaný, nadrátovaný ... za 6000 jenů atd. . Hodně se nám líbil prodej předpěstovaných stromů s kořenovým balem zabaleným ve folii, misku si mohl vybrat zvlášť podle vlastní představy. Tady si žádný nedovolil prodávat něco jako jsou k nám dovážené některé "bonsaje" např. z Holandska.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Petr Brejška » 03 pro 2010, 14:06

Jarku,je vidět,že se vyznáš. :lol: Podáváš nám svoje zážitky a fotky jako lék na současný stav této zimy.Abychom zahnali tu depku? :lol: :lol:Je to pěkné dík.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Jiří Svačina » 03 pro 2010, 15:22

Dobré informace a zajímavé obrázky - jestli můžeš přidej další...já tu mám místy půl metru sněhu, brodím se tím s klackem a oklepávám z ohýbajících se stromů čepice , a od rána padá další , tak ať je na co se koukat...Díky a zdravím
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Jarek Servus » 03 pro 2010, 17:54

Petr Brejška píše:Jarku,je vidět,že se vyznáš. :lol: Podáváš nám svoje zážitky a fotky jako lék na současný stav této zimy.Abychom zahnali tu depku? :lol: :lol:Je to pěkné dík.

No já je používám na depku sám. Před týdnem jsem se cpal sušim v Ósace, venku 18°, sluníčko v závětří pěkně hřálo, večer jsme měli už odlétat a teď tohle. Od sedmi do sedmi v práci, ještě jsem ani manželce nestačil ukázat fotky.
Chtěl bych dát dokupy jednotlivé okruhy a prezentovat je hlavně na stránkách našeho klubu, tam můžu dělat galerie a delší příspěvky.Tady samozřejmě taky. Snad něco v neděli.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Dan Pánek » 03 pro 2010, 21:54

Opravdu pěkné, Jarku. Pak sem hoď na váš web odkazy :jedna:
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Jarda Marek » 03 pro 2010, 23:02

Dane odkaz je zde: viewtopic.php?f=52&t=1762
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Dan Pánek » 04 pro 2010, 22:53

Díky Jardo, já vím, ale myslel jsem, až tam bude něco aktuálního z toho co Jarek psal. Jeden nestíhá pořád dokola obhlížet všechny weby, jestli tam není něco nového. A nakonec tak stránkám svého klubu zvedne Jarek sledovanost, což si určitě zaslouží.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Z cest po Japonsku

Příspěvekod Jarek Servus » 06 pro 2010, 12:20

Dane a Jardo, budu se snažit, při zadání nového článku o Japonsku nebo galerie zveřejnit odkaz. Včera jsem se probíral asi 4 hodiny fotkami, víc jsem nestihl a nemůžu najít poznámkový sešit k jednotlivým fotkám. Tak aspoň starší z roku 2008. Tady je odkaz http://www.bkhana.cz/galerie/view/5.html
Pokud by galerie nejela, pracuje se na zjednodušení nastavení, ale zapoměl jsem jak, musím kontaktovat webmastera.
ˇV roce 2008 jsme poprvé jeli s Čestmírem Sosnovcem do Japonska, téměř ve stejném složení jako letos. Po 18ti hodinách cestování nám autobus zastavil před zahradou K. Kobajašiho v Tokiu. Čekala nás tady první pecka. Mistr byl v Evropě, přijala nás jeho paní. Zahrada postavená poměrně dost na efekt, na místní poměry veliká, dům přes 100 let starý, má ho památkově chráněný, celkově velice zdatný obchodník, který to umí dát najevo.
Přílohy
1.JPG
1.JPG (141.51 KiB) Zobrazeno 1662 krát
2.JPG
2.JPG (129.63 KiB) Zobrazeno 1666 krát
3.JPG
3.JPG (135.45 KiB) Zobrazeno 1666 krát
4.JPG
4.JPG (141.47 KiB) Zobrazeno 1660 krát
5.JPG
5.JPG (81.56 KiB) Zobrazeno 1670 krát
Naposledy upravil Jarek Servus dne 18 led 2011, 11:05, celkově upraveno 2
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Inspirace přírodou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků