Habr nebari jak na to ?

Vše, kdo jak co

Re: Habr dynamix

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 09:47

Teď nevím Honzo v jakém směru je to doplnění. Jestli je to pro tebe vzorové nebari či ne. :think: Mně osobně se teda nelíbí. :(
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Petr C » 10 úno 2010, 21:12

No jsem rád, že se tady objasnily "odborné" termíny. Hlavně by mě ale zajímal nějaký "ekonomický" postup, jak docílit větvení kořenů blízko kmene. Jistě je snadnější dobré náběhy získat pěstováním od nuly -třeba po odhřížení nebo z mladého stromku. Co ale dělat s jamadori, kde je většina hlavních kořenů už daná a většinou nevalně rozvětvená.
Mě samotného (tedy mé stromky :-)) čeká nutná úprava rozvětvení kořenů a zatím si nejsem moc jistý jak na to. Zahrnujete snad celé nebari do substrátu a doufáte ve vyrašení kořenů i na těch správných místech? Nebo postupně ty hlavní kořeny zakracujete a stimulací ran je větvíte? Nebo je nutné kořeny nebo celé semenáčky na potřebná místa přikájet?
Zkoušel jsem, konkrétně na babyce a na hlohu, hlavní kořeny postupně zakracovat, dosáhl jsem dobrého jemného vlášení, ale spíše zespoda hlavních kořenů. Z boků se žádné zvláštní větvení nekonalo.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Petr C » 10 úno 2010, 21:17

Teď koukám, že se podobné téma už rozebíralo kousek vedle! Ale jestli k tomu někdo ještě něco má, tak sem s tím, jsem rád za každou radu nebo zkušenost.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 úno 2010, 21:21

Petře, postupuji tak, jak jsi psal-zakracováním a navíc vyštípnutím kůry na bocích kořenů-a tam se mi dělají taky kořeny, jako na koncích. A nezasypávám žádným stimulátorem
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Milan Karpíšek » 11 úno 2010, 09:19

Petře pokud Pokud chceš aby ti kořeny vyrazily i z nebari pěstováním a střihem, je potřeba aby nebari bylo zahrnuté vrstvou substrátu a ještě dávam na povrch nad nebari vrstvu rašeliníku. Ten tam udří vlhkost substrátu. Nejlepší je to pár let zkoušet ale u habru je to brnkačka. Pokud je to yamadori tak už při kopaní se snažím kořenové náběhy co nejvíce zkrátit.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Petr C » 11 úno 2010, 13:52

Díky za rady a tipy.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Míra Z » 18 úno 2010, 23:14

Já ty ruzpláclé nebari můžu.
Přílohy
n.JPG
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Habr nebari jak na to ?

Příspěvekod Pavel Š. » 19 úno 2010, 10:12

Hmm, každý má nějaký vkus. :think: Mně to zas připadá, jak když někdo postavil svíčku na rozpálenou podložku. :(
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron