Domácí hnojivo

Vše, kdo jak co

Re: Organické hnojení

Příspěvekod tomikzlesa » 05 úno 2010, 10:35

už několikrát se to tu probíralo, největší výhoda bobků je: 1. nemusíš myslet na to kdy a co si hnojil, bobky se uvolnujou postupně... 2. nemusíš nic pracně ředit v určitých poměrech.. Navíc mi přijde že např. tekutý hnojiva se stejně při pořadným zalití či dešti vyplaví...
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod tomikzlesa » 05 úno 2010, 10:38

když sem v časopise viděl ten svinčík a určitě to zabere i nějaký čas, tak si radší pár kaček přihodím a koupím bobky a ušetření čas využiju třeba na zmuchlání stromku :)
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Pepča » 05 úno 2010, 10:45

Jestli jsem dobře počítal tak náklady na 3 kg hmoty mě vyšli na 180 Kč. Záleží kde se podaří sehnat co nejlacinější komponenty. Teď jsem našel na Internetu adresu http://www.rybarshop.cz , kde mají možná ještě nižší ceny a mají tam prakticky vše. Je třeba hledat a shánět.
Pokud se týká velikosti, jednotlivé kuličky se po uschnutí můžou rozpůlit nůžkami na půl a pak se rovnou stranou pokládají na povrch substrátu. Nemají pak snahu ze substrátu spadnout díky své ploché základně.
Tome, nevím kde jsi viděl nějaký svinčík, asi máš jiný časopis, Já jsem vše dělal v bytě a věř, že by mě manželka hnala dělat v bytě binec.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Martin Kolacia » 05 úno 2010, 11:00

Nepracujete tady náhodou pro prodejce hnojiv ? Zpracováví zabere hodinu ? ...smíchat , udělat kuličky ...nevidím problém ...vím jaké hnojivo míchám , jaký ná cca obsah čeho ....

..a velikost si přizpůsobíte podle sebe :jedna:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 úno 2010, 11:20

A na doplnění, pokud máš stromy v akadamě a podobných substrátech, tak ti voda s hnojivem proteče bez účinku. A bobky nespálí :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Jiří Svačina » 05 úno 2010, 11:21

No na hraní v zimně je válení kuliček dobré... Mě by spíš zajímalo jestli to takto provedené skutečně má nějaký "viditelný hnojivý" účinek. Dalo by se to amatérsky-přibližně zjistit srovnáním...zasadit třeba do sanzy nebo čistého minerálního štěrku /zcela bez půdy/ nějaký plevel, třeba saláty nebo nějaké běžné pokojovky a u jedné skupiny hnojit těmi bobky a u druhé třeba Kristalonem nebo Orgovitem...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Martin Kolacia » 05 úno 2010, 11:44

nevím jestli se dá věřit nápisům na jednotlivých složkách o obsahu hnojivé látky ...ale asi stejně tak se můžu jen uspokojit s nápisem na hotovém hnojivu

pokus s něčím by zajisté nebyl špatný;)
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 12:11

tomikzlesa píše:už několikrát se to tu probíralo, největší výhoda bobků je: 1. nemusíš myslet na to kdy a co si hnojil, bobky se uvolnujou postupně... 2. nemusíš nic pracně ředit v určitých poměrech.. Navíc mi přijde že např. tekutý hnojiva se stejně při pořadným zalití či dešti vyplaví...

ad 1. ..bobky se uvolňují postupně, tzn. že se dá očekávat, že stejnoměrně. Myslíš, že to je výhoda, když nemůžeš ovlivnit množství a poměr jednotlivých živin v různých růstových fázích během vegetační sezóny?
ad 2...otočit do konve s vodou odměrku hnojiva, pro mě není pracné. Plácání, sušení, krájení, připichování bobků mi připadá pracnější. Jestli protečou přes substrát živiny dodané umělým hnojivem, proč by neprotekly živiny splavené přes bobek organického hnojiva? :o
Ladislav Kotál píše:A na doplnění, pokud máš stromy v akadamě a podobných substrátech, tak ti voda s hnojivem proteče bez účinku. A bobky nespálí :mrgreen:

Ještě jsem umělým hnojivem nic nespálil, pokud dodržuju dávkování.

Nevím, nevím, zatím jste mě nepřesvědčili! :think: ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Martin Kolacia » 05 úno 2010, 12:20

bude to vždy hádka .... podle mě může být rozdíl stejný jako mezi rafinovaným cukrem z řepy a hnědým třtinovým ..... sladké jsou oba , ale chutnější je ten třtinový....

pavel š:postupně uvolňování u sterilního substrátu asi bude důležité ....sice to proteče taky ven ale zato každý den ... a to je to hlavní :D
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Milan Karpíšek » 05 úno 2010, 12:26

neříkám že anorganické hnojivo je špatné, ale osobně ho nepoužívám. Bobky kupuju takže s nimi nemám práci žádnou, nemusím přemýšlet kdy a co jsem hnojil. Navíc je hnojení rovnoměrné a né pouze jednou za týden nebo 14dní. Nehrozí přehnojení a nezasolují substrát!!! Při zalévání sice živiny z bobků v substrátu vypalavíš ale bobky tam jsou pořád a uvolňují se další živiny. Pokud je hnojivo v zálivce, je možné že ho všechno vyplavíš při dalším zalití, hlavně co se týká štěrkovitých substrátů. Cenově bych řekl že to výjde na stejno jestli né bobky možná levněji. Když anorganiku tak cererit granule nebo osmocote do substrátu. Hnojení organikou mi navíc příjde přirozenější a k rostlinám je podle mě šetrnější.

Koukám že Martin na to kápl už předemnou než jsem to dopsal, stím protíkáním živin substrátem
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron