Domácí hnojivo

Vše, kdo jak co

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod vopat » 10 úno 2010, 15:29

Myslím, že to Jarek vystihnul přesně :jedna: . Nám přeci nejde o to, někoho odrazovat od nějaké pokusné činnosti, nám jde o zdraví greenhornů a jejich stromků a snažíme se tu předávat své odborné znalosti těm méně znalým.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod georgdrakan » 25 črc 2010, 17:22

Chtěl bych se připojit k této diskusi o bobcích,ale prvně bych se chtěl zeptat na přesném složení výroby bobků jelikož teprve začínnám a nevím kde bych případné návody našel.
Co mě vedlo ,abych se připojil k tématu :idea: je to proto,že nějakej ten růček rybařím a v dnešní době je velmi oblíbená návnada tzv"Boilies" a jelikož jsem z české starší školy a to je co si doma neuděláš to nemáš tak samozřejmě šulám kuličky sám a s velmi dobrým výsledkem.
Jak tady Pepča uvedl ,že po výrobě sušil bobky v bytě na skříni ,je to velmi závažná chyba v technologii výroby sušení,bobky při sušení musí být v tzv.síťkách max 1kg a to nejlépe venku v průvanu ,aby došlo k postupnému vysušení a látky z kterých tyto bobky byly vyrobeny zůstaly .
Z zkušemosti výroby boili používáme metodu mražení tím docilujeme různých dob rozpadů" bobků alias rybích boilii!"Jirka
georgdrakan
 
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2010, 20:41
Bydliště: Ostrava

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Iša » 25 črc 2010, 18:30

Podle mne zbytečné.Hnojivo je taková malá položka finanční, že nemá cenu se s tím vůbec zabývat.Ale dělej co uznáš za vhodné. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Luděk Rohovský » 16 pro 2010, 17:23

Myslím, že jsem na to přišel. Celý problém s problematikou plesnivění je způsoben tím, že Pepča nesušil bobky na novinách s japonskými klikyháky, ale na blesku. :lol:
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Pepča » 16 pro 2010, 21:52

Luděk Rohovský píše:Myslím, že jsem na to přišel. Celý problém s problematikou plesnivění je způsoben tím, že Pepča nesušil bobky na novinách s japonskými klikyháky, ale na blesku. :lol:

Luďku,asi to nebylo těmi novinami, ale normální vývoj. Po vysušení se plíseň z bobků ztratila a neobjevila se ani na jejich povrchu u stromků.
Postupem času a vlhkostí se rozpadly, když mi je nesežrali plžáci. Těm náramě chutnají, také ptáci si pochutnávali.
Celkový dojem " zkusit se má všechno ".
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Vladimír Vinický » 17 pro 2010, 11:06

Pepíku, plně s tebou souhlasím, jen tak dál, přece nemůžeme ustrnout na "japonské úrovni". :clap:
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Vajs » 15 bře 2011, 13:40

Zdravím Vás greenhorni, potřebuji poradit. Objednal jsem si si toto hnojivo http://www.svetbonsaji.cz/biologicke-hnojivo-na-bonsaje-japonsko.html a toto hnojivo http://www.svetbonsaji.cz/osmocote.html. Chtěl bych se zeptat jaké množství mám do země na záhonu a ke stromku v kontejneru dát. Jak u těch velkých koulí, tak u toho osmocote? Díky Martin
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Iša » 15 bře 2011, 14:49

Marťas, všechno na co se ptáš už tu je, jen pohledat, využít políčko v pravo nahoře HLEDEJ! ;) Ale budiž, mám bezpečnostní přestávku, tak se ti pokusím odpovědět. 8-) To co jsi koupil:osmocote a bobky bych na záhon nepoužil.Tam je lepší Cererit, Kristalon.....Osmocote je dobré(já to tak dělám)do kontejneru .Buď přimícháš přímo do substrátu, nebo co deset centimetrů uděláš v substrátu důlek a přiměřeně pár kuliček vpravíš.Přibližně dávám asi tak půl kávové lžičky na důlek.Tady nehrozí přehnojení, páč kuličky mají voskový obal, který se postupně uvolňuje.Já ale stejně ještě jednou začas k tomu použiju tekuté hnojivo .No a bobky na povrch substrátu misky.Co deset cm, přibližně.Ale jsou dobré košíčky, nebo je přitáhnout drátem.Kosové, kočky a jiná havět je neodnesou.Docela úspěšně jsem zkusil podle poznatků některých greenhornů dát bobky pod substrát, k vůli mouchám.A dobrý. :jedna: Sakra to jsem se unavil, musím si dát kávu, doutníček....i laskonka se možná najde. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Vajs » 15 bře 2011, 19:56

Martine, děkuji Ti za vyčerpávající odpověď v době Tvé bezpečnostní přestávky......použil jsem kolonku "hledej"...ale zřejmě jsem nezvolil ten správný výraz......použitím košíčků, myslíš ty zapichovací do země, že? :D
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Iša » 15 bře 2011, 20:06

Jojo, to jsou oni. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků