Domácí hnojivo

Vše, kdo jak co

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Petr Syrový » 05 úno 2010, 12:29

Určitě je dobrý vědět co jsem si namíchal.To jak to funguje se dozvíme o něco později.
Myslím že kdyby to byla blbost tak by se to nedávalo do časáku.
Ještě by mě zajímalo jak se budou kuličky rozpouštět - uvolňovat- do půdy.Myslím jestli se hned nerozpadnou apod.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Milan Karpíšek » 05 úno 2010, 12:33

Z toho bych měl taky trošku strach jestli to bude hnojit tak jak je potřeba, proto si je raději koupím ty které už párlet používají, např v koreji. Nějakou zkušenost uřčitě mají a na co vymýšlet něco co vymýslel už někdo jiný. Potřebuju aby rostliny rostly a ne zkoušet jestli porostou nebo ne.
Naposledy upravil Milan Karpíšek dne 05 úno 2010, 13:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 13:05

Milan Karpíšek píše: ...nemusím přemýšlet kdy a co jsem hnojil. Navíc je hnojení rovnoměrné a né pouze jednou za týden nebo 14dní. Nehrozí přehnojení a nezasolují substrát!!! Hnojení organikou mi navíc příjde přirozenější a k rostlinám je podle mě šetrnější...

Milane, pořád stejné argumenty. Tak zatím jediná "výhoda" je, že nemusím přemýšlet, co jsem kdy hnojil. Hmmm, výhoda? Rovnoměrné hnojení (to už jsem rozporoval) = pořád stejné bez možnosti ovlivnění dávky. Přehnojení - opět stejné, když dodržím dávkování, nehrozí. Zasolení by teoreticky mohlo nastat, ale pokud jsou rostliny na dešti, nemám. Souhlasím snad s tím, že organika je přirozenější (pocitově), ale už ne s tím, že je šetrnější. Proč by měla? Rostlina si vezme svoji dávku a je jí jedno jestli z organiky nebo anorganiky. :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 úno 2010, 13:13

Pavle Š. myslím že tě tady nikdo nechce přesvědčovat.Každý máme svůj způsob hnojení.
Základní rozdíl mezi (organickými) přírodními a (anorganickými) tzv.umělými hnojivy.
Je ten že přírodní (dobře připravené přírodní hnojivo)je pro rosliny lépe a snadněji využitelné.Také může být výhoda že tzv.nezasoluje substrát.
U chemických se zase považuje za výhodu lepší kontrola poměru jednotlivých složek.(NPK)
Pokud chceš dosáhnout i u chemických hnojiv výhodu postupného dávkování tak můžeš použít třeba osmocote.
Jinak ti to asi ještě lépe vysvětlí zahradníci např.Honza Kalivoda,Václav Holakovský,Jirka Svačina atd.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 13:31

Honza Zatřepálek píše:Myslím že tě tady nikdo nechce přesvědčovat.Každý máme svůj způsob hnojení.
Základní rozdíl mezi (organickými) přírodními a (anorganickými) tzv.umělými hnojivy.
Je ten že přírodní (dobře připravené přírodní hnojivo)je pro rosliny lépe a snadněji využitelné.Také může být výhoda že tzv.nezasoluje substrát.
.

Blbě jsem to formuloval, já samozřejmě nechci, aby mě někdo přesvědčoval. Spíš jsem chtěl dát dohromady všechny argumenty pro a proti. Rozhodnout se jistě musí každý sám, podle toho co mu vyhovuje.
ad zvýrazněný text Z čeho tak usuzuješ, já bych naopak řekl, že je to obráceně. Některé živiny v organických hnojivech jsou vázáné a musí nejdříve projít určitými procesy, aby byly pro rostliny dostupné. Z umělých jsou dostupné okamžitě.
Naposledy upravil Pavel Š. dne 05 úno 2010, 13:38, celkově upraveno 2
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Milan Karpíšek » 05 úno 2010, 13:32

dávku ovlivňovat mohu počtem bobků. Jednotlivé prvky samozřejmě ne, ale podle mě to není to potřeba. Stromy mi rostou tak jak potřebuju takže nemám potřebu vymýšlet poměr NPK. nikoho tu nechci přesvěšovat jak a čím má hnojit to si každý musí udělat podle svého a odzkoušet.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 úno 2010, 13:38

Opravdu Pavle? A hnojil jsi někdy něčím jiným než chemickými?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Jarek Servus » 05 úno 2010, 13:43

Já to střídám, popř k bobkům přidávám zálivku z organického ponejvíce krystalonu, stromy jedou dobře a nestěžují si, že je snad zasoluji. Při dobře propustném substrátu a fungující drenáži jsem nikdy zasolení nepozoroval, jedině v začátcích, když jsem používal lecjakou "hlínu" ze záhonu. Jo a píšu si poznámky, kdy jsem hnojil na lístek ke stromům, to víte: "Já hlava stará, děravá, Nastěnku jsem neuhlídal". :( :lol:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 13:46

Honza Zatřepálek píše:Opravdu Pavle? A hnojil jsi někdy něčím jiným než chemickými?

Opravdu! Je přeci známá věc, že například hnůj se nikdy neaplikuje čerstvý, že musí tzv. uzrát. Ostatně i v časopise, kde je ten návod na výrobu bobků je napsáno, že v bobcích při sušení dochází ke kvasným procesům! A nehnojil.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 05 úno 2010, 13:50

Já myslím, že také záleží na tom, v jaké fázi pěstování stromek máme.A to tu mělo padnout hned na začátku.Jinak budeme hnojit strom který potřebuje např. sílit a jinak "hotový " stromek.Nebo se snad pletu? :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron