Stimulax

Vše, kdo jak co

Stimulax

Příspěvekod Petr Syrový » 17 srp 2009, 15:59

Dal jsem menší porci stimulaxu do zálivky pro Yamadori.Mám v plánu to dělat alespon jednou týdně.Máte někdo zkušenosti?Na výsledky si budu muset nějaký ten čas počkat.Má to vůbec cenu?
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Stimulax

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 18 srp 2009, 11:42

Péťo používám to jenom u čerstvých jamadori. Ne u borovic. Jen do prvních několika zálivek.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Stimulax

Příspěvekod Pavel Š. » 19 srp 2009, 09:34

Předpokládám, že se bavíme o tekutém Stimulaxu.... Já používám jen práškový, který podle potřeby dávkuju přímo na řezné plochy kořenů a domnívám se, že pokud nedojde při manipulaci k jeho setření, tak takto je účinek stimulačních látek asi největší. Kdysi jsem nějaký kapalný stimulátor měl a vzpomínám si, že se množené řízky musely nějakou dobu nechat v roztoku máčet, aby účinné látky vstřebaly. Myslím, že aplikace Stimulaxu zálivkou není to pravé ořechové, protože se ti přes substrát část stimulačních látek jakoby přefiltruje, zmenší se koncentrace roztoku a ke kořenům už toho moc nedoputuje. Nehledě na to, že pokud se jedná o yamadori kopané z jara, tak už asi většina řezných ploch na kořenech buď zaschla, tudíž je stimulátor neúčinný nebo už zakořenila a pak je zbytečný. Ostatně to potvrzuje i Honza, který píše, že to používá jen u čerstvě vykopaných stromů. Takže za sebe myslím, že to moc mít efekt nebude. :think: Jinak ale držím palec každému "pokusníkovi".. :jedna:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Stimulax

Příspěvekod Petr Syrový » 19 srp 2009, 10:01

Právě proto se ptám napadlo mě to co píšeš Pavle a aplikuji to jen u letošních Yamadoráků právě jsem si říkal prodloužit ůčinek Stimulaxu a podpořit kořenění.Myslím že by to nemuselo působit jen na řezné rány ale i na vlásečnicové kořeny které jsou slabé a přes svojí ''kůži''by to měli brát :think: Nevím no........ :cry:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Stimulax

Příspěvekod Jan Kalivoda » 21 srp 2009, 21:02

Máš pravdu, působí to přes kořeny, kůru atd., dá se i celá rostlina ponořit do stimulaxu, rostlině neublížíš, jenom ji podpoříš. Vše také záleží na ostatní podmínkách důležitých pro život rostlin. Jinak se dá tento přípravek použít i průběžně, nejen po přesazení, ale i během vegetace, ale o tom byla už někde řeč.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne


Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron