Defoliace

Vše, kdo jak co

Re: Defoliace

Příspěvekod petradelt » 09 čer 2010, 14:55

Před lety jsem to zkoušel na menších stromech, (buci). a v pohodě znovu narostly.
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Defoliace

Příspěvekod Pavel Š. » 09 čer 2010, 15:35

Ladislav Kotál píše:Petře buk se snad ani neodlisťuje :oops: :think: Vždyť raší jen jednou na jaře.

Láďo, jak kdo. http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/ ... ation.html Přiznávám, že bych taky měl strach, ale když to jde Waltrovi.... :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Defoliace

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 čer 2010, 15:44

Možná někdy dozraji k rozhodnutí odlistit buk, zatím budu sledovat cvrkot. Pavle dík :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Defoliace

Příspěvekod Martin Iša » 09 čer 2010, 16:03

No u buku bych to nečekal, to slyším prvně.Ale někdy to určitě zkusím, až zas budu mít experimentální náladu. :) A pro Jarka:u Lípy musíš dosáhnout alespoň takovou to velikost. :P
Přílohy
lípa.JPG
lípa.JPG (66.29 KiB) Zobrazeno 2306 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Defoliace

Příspěvekod tomikzlesa » 09 čer 2010, 17:03

Ladislav Kotál píše:Petře buk se snad ani neodlisťuje :oops: :think: Vždyť raší jen jednou na jaře.

Láďo to nechápu :? on nejaký náš listnáč raší vícekrát. Proč by se nemohl buk odlistovat ? v přírodě sice nedochází k úplnýmu odlistění, ale díky okusu zvěře raší buk třeba 3x do roka (nuceně). Nehledě na to že o vlákno dál sem ukázal že buk snáší i totální seřezání, proč by nesnesl odlistit ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Defoliace

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 čer 2010, 18:00

Špatně jsem se vyjádřil s tím rašením.Buku vyrostou lupeny a větev a dost, ostatní listnáče raší a rostou průběžně, odnožují, prodlužují.....
A co se stane, když buk odlistíš : zmenší se o 50% listy ? Pořád neznám důvod :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Defoliace

Příspěvekod tomikzlesa » 09 čer 2010, 21:42

Jo Láďo ted už to chápu :mrgreen: co udělá buk po odlistění taky přesně nevím, proto jsem do toho šel...........
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Defoliace

Příspěvekod Jarek Servus » 10 čer 2010, 09:45

Martin Iša píše:No u buku bych to nečekal, to slyším prvně.Ale někdy to určitě zkusím, až zas budu mít experimentální náladu. :) A pro Jarka:u Lípy musíš dosáhnout alespoň takovou to velikost. :P

Martine, to je celková velikost stromu, nebo jednotlivých listů? Pokud se jedná o celý strom, tak bys mi musel k tomu přidat triedr. :lol: Proto taky raději větší stromy, na ty aspoň vidím ;)
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Defoliace

Příspěvekod Martin Iša » 10 čer 2010, 09:49

Jarek Servus píše:
Martin Iša píše:No u buku bych to nečekal, to slyším prvně.Ale někdy to určitě zkusím, až zas budu mít experimentální náladu. :) A pro Jarka:u Lípy musíš dosáhnout alespoň takovou to velikost. :P

Martine, to je celková velikost stromu, nebo jednotlivých listů? Pokud se jedná o celý strom, tak bys mi musel k tomu přidat triedr :lol: Proto taky raději větší stromy, na ty aspoň vidím ;)
Jarku, to byla jen taková legrace k uvolnění atmosféry. ;) Je to Lípa, která vyrazila takto v Dubnu a od té doby stojí!!!A nejen ona. :(
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Defoliace

Příspěvekod Jarek Servus » 10 čer 2010, 10:09

Já se přece neurazil, s očima nic nenabrečím, tak se tomu směji. Pošli ji Mildovi Přichystalovi, tomu se tahle velikost líbí na hraní ;)
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků