dutiny-URO

Vše, kdo jak co

dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 19 kvě 2017, 15:49

Založil jsem toto nové vlákno, páč toto téma mi leží na srdci docela dlouho.Rád bych, abychom zde diskutovali, vkládali fota svá i jiná a podělili se o zkušenosti s tvorbou dutin u jednotlivých druhů.Protože jak to tak sleduji napříč bonsajistickou komunitou, každý to vnímá asi jinak.Já osobně jsem pro přirozenost a ono je docela umění vytvořit přirozenou dutinu která by nenarušovala celkový vzhled stromku.Jedná se i o doladění třeba dutiny stávající.Ošetření, barevné sladění, frézování , dlabání a pod.Tak pojďme na to. ;) P.S.Vlákno jsem založil nové, páč se přiznám a kaju se, že v tom máme trochu chaoz.Slibuji, že po Merklíně kde se to bude řešit, se budeme snažit to drobet zredukovat, taky smazat nepotřebné celkově to zpřehlednit.Nebude to hned, ale postupně.A mírně na mě, jsem plachej :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 20 kvě 2017, 11:30

Tak já tedy vložím první příspěvek.A abych nemusel chodit daleko, vypůjčil jsem si od Lukáše Sirotného tři mahalebky(Lukáš určitě promine :) ) Na kterých jsou dutiny a rád bych slyšel i názor ostatních.Osobně se mi u dvou prvních fotek líbí samotná kreativita, ale spolu se stromkem se mi zdá nepřirozené. :think: U té třetí fotky se už mi to líbí, i když bych to ještě trochu poladil ;) A jaké jsou vaše názory?
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Milan.Hupak » 20 kvě 2017, 11:53

Martine, podle mého je to jen šari. Dutiny vydím spíš jako hlubokou díru do kmene. Tohle je hezký, ale spíš do olivového vzhledu. :think:
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 21 kvě 2017, 09:33

Milane máš asi pravdu.Ale dutinky tam jsou :mrgreen: Fakt jako samostatný celek se mi to zpracování líbí(ale nevím proč, pořád mám před očima termity :P )Já osobně bych byl pro tmavou dutinu ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Mimo » 22 kvě 2017, 06:38

Mne biele šari na listnáčoch príde ako päsť na oko.
Ja som frézkoval zatiaľ len dva stromčeky, jeden z nich wistéria na ktorú som použil lodný lak a mrtve drevo si zachovalo svoju žltkastu farbu, no na brest som použil do sulky trochu cigaretoveho popola ako radi Harry Harrington - je to trošku prirodzenejšie zdá sa mi - on ešte rôzne dutinky vymaľuváva čiernym atramentom, odporúčam preštudovať jeho stránku je na frézkovanie a finiš mrtveho dreva expert, ak náhodou ste to ešte nečítali :)

http://bonsai4me.com/AdvTech/AT%20Lime% ... onsai.html

http://bonsai4me.com/AdvTech/AT%20Carvi ... Page2.html
Enjoy your life, there are no second chances...

Môj blog:
http://mimospenjingheaven.blogspot.com/
Môj eshop:
http://bonsajovekrajinky.sk/
Uživatelský avatar
Mimo
 
Příspěvky: 486
Registrován: 30 bře 2015, 20:26
Bydliště: Sady nad Torysou, Slovenská republika

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 24 kvě 2017, 18:17

Trocha oživení. ;) Celkově se mi to moc nelíbí, chtělo by to větvení dopěstovat "z tlustejch do tenkejch" 8-) Ale samotná dutina nemá podle mne chybu.Krásná patina. :jedna:
Přílohy
dutina.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Vladimír Touš » 25 kvě 2017, 10:35

Martine, pěkné. Takhle z dálky a s omezením velikosti vstupních dat to mrtvé dřevo fakt vypadá docela dobře ;) Tohle prosím neber jako uplakanej komentář rejpala nespokojenýho s nastavením tohoto serveru. Vážím si všech, kteří tento projekt postavili na nohy a dál se o něj v rámci možností starají :jedna:

Dutiny na starých, monumentálních stromech jsou velice časté, ale určitě ne tak časté, jak vídávám na stromech v miskách. Včetně těch mých... 8-) Tahle vypadá docela realisticky. Dojem z celku kazí zavětvení - přesně, jak jsi to popsal...

RE: Tvůrci "mrtvého dřeva"
Anglie je podle mého názoru zemí s největší koncentrací lidí, kteří zpracovávají mrtvé dřevo: Mám oblíbencem je Will Baddeley
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Jarek Servus » 25 kvě 2017, 21:25

Nevím, co se Ti na ní nelíbí, zavětvení je dobré, staral bych se jen o dopěstování a zjemnění obrostu.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 26 kvě 2017, 07:36

Vladimír Touš píše:Martine, pěkné. Takhle z dálky a s omezením velikosti vstupních dat to mrtvé dřevo fakt vypadá docela dobře ;) Tohle prosím neber jako uplakanej komentář rejpala nespokojenýho s nastavením tohoto serveru. Vážím si všech, kteří tento projekt postavili na nohy a dál se o něj v rámci možností starají :jedna:

Dutiny na starých, monumentálních stromech jsou velice časté, ale určitě ne tak časté, jak vídávám na stromech v miskách. Včetně těch mých... 8-) Tahle vypadá docela realisticky. Dojem z celku kazí zavětvení - přesně, jak jsi to popsal...

RE: Tvůrci "mrtvého dřeva"
Anglie je podle mého názoru zemí s největší koncentrací lidí, kteří zpracovávají mrtvé dřevo: Mám oblíbencem je Will Baddeley



Omlouvám se za ty data, to jsem nedomyslel :? Z přehršle nadšení jsem toto zanedbal, a nějak už to nemohu dohledat.A beru všechno, jen "rejpej" :) Kritika je od toho, aby nás posunula kupředu.A co se týká nastavení tohoto serveru, tak já osobně budu rád,když vyjádříš svou nespokojenost, s čímkoliv.A to platí i pro ostatní greeny.Sem s tím, pokusíme se s tím poprat. ;)

Co se týká těch dutin, tak se přiznám, že pořád vidím ty naše letité Lípy s vykotlanou dutinou které mají svoji historii(schované děti před vojskem a pod.) A co se jedná o dutiny na stromkách v misce, je pravda, že toho k vidění moc není.Samozřejmě to každý vnímáme trochu jinak a názory se různí napříč celou bonsajistickou scénou.Já se jen snažím toto téma trochu oživit.Byl bych samozřejmě rád, aby se k danému tématu vyjádřili i ostaní.Páč víc hlav víc ví. 8-) A votom to je :jedna:

Děkuji za info:Will Baddelely :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dutiny-URO

Příspěvekod Martin Iša » 26 kvě 2017, 07:45

Jarek Servus píše:Nevím, co se Ti na ní nelíbí, zavětvení je dobré, staral bych se jen o dopěstování a zjemnění obrostu.


Jarku je to jen můj osobní pohled.Samozřejmě každý to vidíme jinak.Proto je dobře , že jsi se taky vyjádřil. :jedna: Podle mě jsou oproti celkovému stromku větve moc slabé.Jak já rád neustále opakuji:"Z tlustejch do tenkejch" :) Ale tohle lze všechno dopěstovat.Je možné, že stromek je teprve na začátku a bylo to jen foto informativní, kde se větve budou dopěstovávat.Jenže já jsem se soustředil na dutinu a info o stromku jsem zanedbal :oops:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron