roubování jalovců

Vše, kdo jak co

roubování jalovců

Příspěvekod Roman Hlavinka » 18 říj 2016, 18:07

:think: přátelé,chtěl bych do jara nastudovat přiroubování (nějakého japonce) na tento jalovec Blaauw.Větve jsou už dost tvrdé a vysoukané.Vrchní partie bych odhřížil,to se mně už s poměrně větším uspěchem daří.Spodní partie jsou ale bez obrostu a proto přemýšlím nad přiroubováním.
po vyčištění..JPG
po vyčištění..JPG (150.86 KiB) Zobrazeno 2882 krát
hotovo.JPG
hotovo.JPG (117.19 KiB) Zobrazeno 2864 krát

Nikde sem ale nenašel nic,co by mně nějak nasměrovalo.Proto zakládám toto vlákno,kde bych byl rád o podělění se s vašima zkušenostma,postřehama a radama.Předem děkuji a doufám,že se připojí aji Ti zkušenější z Nás,které tu moc nevidět.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: roubování jalovců

Příspěvekod Jan Adámek » 19 říj 2016, 09:54

No, Romane, já moc velký roubovatel nejsem. Někde jsem ale viděl vídeo, kde japonský odborník roubováním zahušťoval obrost právě na jalovci.

Chtip při roubování je v tom, že se musí dostat dělicí pletivo podnože na dělicí pletivo roubu. To se nachází pod kůrou. Je dobře, když styčná linie je dost dlouhá. Obyčejně se roubuje při začátku rašení a u roubu se, pokud možno, omezí odpar. Ten Japonec na vídeu novou větev strčil do igeliťáku. Ale nesmí tam plesnivět. Faktem je, že odborníci jsou na slovo dost skoupí....

Možná, že se ti podaří něco najít pod hesly "Grafting" (=roubování) a "Juniper".
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: roubování jalovců

Příspěvekod Roman Hlavinka » 19 říj 2016, 11:51

:jedna: Honzo,děkuji už jenom za to kouzelné slůvko-grafting- :jedna: po jeho zadání na guglu se objeví spousta videí :jedna: mám co prohlížet.To ale neznamená,že nebudu rád za zkušenosti Vás ostatních.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: roubování jalovců

Příspěvekod Pavel Šimsa » 19 říj 2016, 12:26

No, mě by se asi nechtělo tenhle jalovec přeroubovat na jiný (kromě toho, že to neumím). Tenhle kultivar mi připadá docela dobrý. A to, že má daleko obrost bych se snažil řešit spíše sesazováním a čekal zpětné rašení. Strom jako takový mi taky nepřipadá natolik zajímavý, ale pokud chceš trénovat - ok. Spíš bych se pokusil o přikájení vlastních větví. A to tu je popsané myslím dost.
Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 821
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: roubování jalovců

Příspěvekod Jan Adámek » 19 říj 2016, 14:39

Myslel jsem, že Roman bude brát rouby z té samé rostliny. Přikájení by bylo lepší, kdyby se našly vhodné větve, které dosáhnou, kam je potřeba. Ale princip je stejný...
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01


Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron