Zabránění pučení

Vše, kdo jak co

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Dan Pánek » 26 úno 2014, 18:47

Zimuji už ve stínu, jsou tam stabilnější podmínky. Tím neříkám, že je chyba to dělat jinak:-) Ale co nezimuji venku, ale v garáži, je napřed, třeba na skalníku už mám listy.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod tomikzlesa » 27 úno 2014, 09:12

tak našteětí se příroda trošku umoudřila :-) sice zimuju na slunci, ale misky mám vzždy dukladně zasypané, což zamezí prohřátí kořenů
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Martin Cigánik » 27 úno 2014, 10:23

No uvidíme:-) U nás na Valašsku stále v podstatě vedro- přes den ve stínu 10 stupňů- což odpovídá začátku dubna :lol:
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Vladimír Vinický » 27 úno 2014, 13:40

Jo, Tome, to bude asi ono. Já mám také misky zahrabané v záhonu a zatím žádné rašení, i když to mám vše na přímém slunci, nepozoruji.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod kuncarladislav » 28 úno 2014, 20:49

Taky se snažím zimovat ve stínu,ale letos už mám na mochnách(některých)lístky a šeřík asi taky brzo pukne.No co když přide mráz,tak holt se bude schovávat a přikrývat.Už jsem taky musel zalívat.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod mjansto@centrum.cz » 28 úno 2014, 23:43

Ahoj, v Českém Středohoří v 500 m.n.m. je zatím vše v klidu i když zimuji na slunci s důkladně zasypanými miskami. Přes den maximálně 8 C a v noci k -2 C. Tak nevím, kdy už bude konečně normální zima. Letos žádná není, vloni hodně dlouhá a předloni šílené mrazy. Snad přezimujeme v pohodě, říkám si, že jsem greenhorn začátečník a utěšuji se sedlákem a velkými brambory. :D :D :D
mjansto@centrum.cz
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11 kvě 2011, 13:26
Bydliště: Litoměřice

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Martin Cigánik » 01 bře 2014, 19:11

Chlapi nějak si nedovedu představit ten lán, kam bych musel zasypávat tu moji sbírečku... Přece jen už jsem překročil stovku stromů a některé sám ani neuzvednu :-D Ne že by toho bylo nějak moc,ale tohle se mi fakt dělat nechce :-) V "normálním" průběhu zimy mívám stromy tradičně v tuto dobu pod 30-40 cm vrstvou sněhu-což je ta nejlepší izolace před vším:-)Každý rok je holt jiný.
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Petr Krásný » 02 bře 2014, 09:42

Ahoj všem. Rostliny, které mám doma v bonsajových miskách založené ve štěpcích. Abych je mohl přesazovat, musím je ze štěpků vyndat a tak asi týden nechat vyschnout ( ne přeschnout ). Ve chvíli, kdy začnou nalévat pupeny je na vyndání téměř pozdě. A tak odhadnout ten správný okamžik pro vyndání ze štěpků je můj každoroční problém, protože riziko příchodu mrazů je poměrně pořád velké pro přesazené rostlinky. Bohužel nemám u domku folník, ve kterém bych je mohl schovat a tak babo raď. Podle vývoje letošní zimy /jara bychom měli přesazovat někdy po 10. březnu alespoň listnáče a to bych potřeboval tedy vyndat ze štěpků již v tomto týdnu ale nevěřím předpovědím, že se vývoj v březnu nezmění. :think: Jo bydlím v Proboštově u Teplic ve výšce 250 m.n.m. a za zády Krušné hory s někdy nepředvídatelným vývojem. A tak ještě jednou babo raď!
Jiná situace je u mě na zahradě, kde mám spoustu věcí celou zimu v kontejnerech a bednách nezaložených a tam jsem ještě neměl problém s úhynem rostlin vlivem jarních mrazíků, je to tam dokonce na tahu od hor. Zřejmě proto, že kořenové baly mám mnohem větší a prohřátí zde bude menší. Na druhou stranu černé kontejnery se zahřívají mnohem víc a za celá léta žádný problém.
Všechny nedočkavé zdraví Petr Krásný
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod Dan Pánek » 08 bře 2014, 20:44

Dneska jsem přesazoval tisy a habry. Zimované ve stínu, se zahrabanými miskami. Pupeny (na kořenových výmladcích jednoho habříku i listy) napovídaly, že je čas a kořeny už tady jedou.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Zabránění pučení

Příspěvekod tomikzlesa » 08 bře 2014, 21:54

dnes jsem přesazoval smrk a kořeny taky jedou, příští celý tyden má byt 16C, takže pučení už se nezabrání :D
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron