Cu-pasta

Vše, kdo jak co

Cu-pasta

Příspěvekod JirkaM » 31 bře 2011, 16:44

Chci tímto požádat zkušenější o radu jak používat cu-pastu. Doposud jsem používal jen pastu-tmel z Libčan, která se nanášela špachtlí a to zcela bez problémů. Došla a již jsem jí v prodeji neviděl a tak jsem od pana Hrdličky -Bonsai Nebari jsem koupil cu-pastu (viz. obr.). Nevím co dělám špatně, ale i přes řádké prohnětení je nanesení na ránu velni problematické. Je jí více na prstech a hlavně na ráně špatně drží. Děkuji Jirka
Přílohy
cu-pasta.jpg
cu-pasta.jpg (36.71 KiB) Zobrazeno 4614 krát
JirkaM
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 čer 2010, 10:18
Bydliště: Pečky, okres Kolín

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 bře 2011, 17:01

Jirko, to je jednoduché , uhňácej si malou kuličku (na konec větve) nebo tenký váleček(pro oddělení řezu od živého) a nasliň si prst. Pak ji tam nahňácáš bez problému a bez lepení na ruku. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cu-pasta

Příspěvekod JirkaM » 31 bře 2011, 17:19

Děkuji. Slinil jsem i namáčel prsty. Je to lepší, ale stále je to takové houbovité. Četl jsem, že je dobré použít kapku olivového oleje a pořádně to "prohňácat" před použitím a prý pak povolí. Nevím co si o tom myslet.
Jirka
JirkaM
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 čer 2010, 10:18
Bydliště: Pečky, okres Kolín

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Jarda Marek » 31 bře 2011, 20:27

Na těch prstech ji budeš mít pořád až přejdeš na tekutou v tubě :jedna: to jsou moje zkušenosti. Od té doby co mám tu v tubě, tak jsem po té pevné ani nesáhl ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Compel Lubomír » 31 bře 2011, 21:17

No, tak já tedy nevím, kdo co kluci děláte špatně. Používám CU pastu letos poprvé a po naslinění prstů to funguje perfiš. Při prvním použití sem měl taky prsty zapastěný, no tak jsem si je vocuc a paráda. Kulička, váleček, naslinit prstíky a můžeš si s tim dělat co chceš. Rozmatláš to do stran, prostě kam chceš. Někdy to vypadá že máš prsty víc v hubě ale mě se s tím dělá dobře a prsty zasviněný nemám. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Cu-pasta

Příspěvekod kuncarladislav » 31 bře 2011, 23:26

Také jsem doteď používal tuhou ,ale letos jsem pořídil v tubě.Zatím jsem naprosto spokojen.Oproti tuhé minimální spotřeba a měla by udajně zůstat plastická i po zaschnutí, to tuhá vyschne popraská , odlupuje se a je ji nutné znuvu zmačkat a nanést.Toť mé skromné prozatimní poznatky.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Luděk Rohovský » 01 dub 2011, 08:56

A kterou pastu v tubě používáte. Já sem si kdysi pořídil takovou, co má hnědo-rezavou barvu a ta právě po nanesení za čas ztrvdne na kámen a nedá se dost dobře sundat. Proto používám tu klasickou šedou co se musí slinit a nemám s ní žádné potíže. I po roce, když jsem ji ze stromu sundal, tak se dlala znova rozhníst a zase použít.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Cu-pasta

Příspěvekod JirkaM » 01 dub 2011, 16:46

Děkuji za podnětné rady a informace.
Ještě bych se chtěl zeptat na to použití olivového oleje na zkrocení té cu-pasty.
Máte s tím někdo zkušenost ? Nebo je to hloupost ?
Jirka
JirkaM
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 čer 2010, 10:18
Bydliště: Pečky, okres Kolín

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Petr Brejška » 01 dub 2011, 17:15

Jirko,taky jsem si pořídil Cu-pastu v takovém kelímku a byla dost tuhá na zpracování.Tak jsem se poptal v Merklíně Ládi K.Bylo mi řečeno
abych přidal olivový olej a hňácal a hňácal.Musíš ovšem po troškách a opravdu to funguje.Tak to vyzkoušej. :)
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Cu-pasta

Příspěvekod Petr Brejška » 01 dub 2011, 17:17

Jirko to neni aprýl :lol:
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků