Použití glukózy

Vše, kdo jak co

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jarda Marek » 29 bře 2011, 07:01

Tak teda nevím co těm stromům všechno perete, jsom z toho vo'lajaký zmetěný :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jarek Servus » 30 bře 2011, 12:01

Je to 5ti procentní glukoza 250 ml, tak ji zřeď 10x t.j. celkem na 2,5 litru roztoku, nebo jen naředit jen potřebné množství (1 dcl na 1 litr zálivky ...), zbytek po otevření bych radil dát do chladničky, aby nechytil nějakou plíseň.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Compel Lubomír » 02 kvě 2011, 22:18

Tak jsem trochu googlil a strejda mi napověděl toto:
Buňky nemohou žít bez energie, živin, vody a kyslíku. Živočišné buňky čerpají živiny z rostlinné nebo živočišné hmoty, kterou štěpí na jednodušší látky, a ty pak využívají ke stavbě vlastního těla i jako zdroj energie. Kyslík a voda se dostávají do buňky z okolního prostředí. Naproti tomu rostlinné buňky využívají energii slunečního záření k tomu, aby z oxidu uhličitého a vody syntetizovaly cukry - to je zákládní účel fotosyntézy. Cukry pak mohou využít k tvorbě ostatních potřebných látek, nebo jejich rozkladem získat enegrii. Vyšší rostliny, od travin až po mohutné duby, získávají vodu a mineralní látky ve většině případů svými kořeny. Oxid uhličitý proniká do listů drobnými průduchy na jejich povrchu. Svítí-li slunce, vznikají v důsledku fotosyntézy cukry a kyslík, který se uvolňuje do okolního prostředí. V noci využívají rostliny kyslík k štěpení cukrů.Čistá D-glukosa se nachází v rostlinách jako jeden z produktů fotosyntézy a představuje pro rostliny zásobu energie Je to nejrychlejší a nejzákladnější zdroj energie
Při odchovu štěňat jsem glukopur přidával do žrádla. Proto i já si myslím že přidávat glukózu do zálivky, není až tak od věci.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Alja » 08 kvě 2011, 17:39

No jo, a to D znamená, že je pravotočivá (stáčí rovinu polarizovaného světla doprava) - to zní sice děsně, ale levotočivá se myslím normálně nevyskytuje, takže se nespletete. Docela pochybuju, že by glukózou šlo předávkovat - rostlinné explantátové kultury se pěstují prakticky jen z glukózy a rostlinných hormonů. Hlavní problém je, že glukóza je zdrojem energie prakticky pro všechny organismy, tudíž moc chutná i různým plísním, bakteriím a houbám. Kultury se musí pěstovat za maximální sterility, jinak je hned něco sežere. A taky, když je rostlina živena jen glukózou, sice roste, ale nevytváří kořeny (glukóza se vstřebává snadno) a taky nové listy jsou sice zelené, ale nemají schopnost fotosyntetizovat - nepotřebují to, když jim už energii dodáte. Takže - je to zajímavý pokus, ale s dávkami to nepřehánět a pozor na plísně, těch bych se trochu bála...
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Pavel K. » 09 kvě 2011, 11:35

Pouziva sa jak glukoza tak aj fruktoza, akurat je problem s plesnami (ako je uz hore popisane) a zmenou PH pody - okyseluje sa. Jedine na com by som to skusal su jednorocne byliny...
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Předchozí

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků