Hnojení- thuje

Vše, kdo jak co

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 08:30

Honzo, mám jeden dotaz, který sice nesouvisí s bonsajemi, ale možná se bude hodit více lidem. Čím je dobré hnojit thuje na živém plotě, kdy,jakou dávkou .....
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Mirek Halatin » 19 bře 2009, 18:17

Láďo, nevím jak Honza, ale u nás doma se laicky hnojí komplexním granulátem (cererit, kristalon, npk... atd.) víceméně jednou za dva měsíce. Nijak to neřešíme, prostě přiměřeně. Thuje nám rostou pěkně, vitálně, hustě. Akorát je přestávám mít rád protože si už pomalu připadám jak na hřbitově...
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 19:31

Mirku,proto jsem si pořídil živý plot ze "smaragdů" NA TY SE NECHÁ KOUKAT CELOROČNĚ,jsou pořád krásně zeleňoučké :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod milan kulhavý » 19 bře 2009, 20:38

to L.Kotál: máš ma mysli Thuja Occidentalis Smaragd? Chci si je taky pořídit,o kolik cm ročně povyrostou?
Zdraví Milan,Pardubice.
milan kulhavý
 
Příspěvky: 33
Registrován: 22 úno 2009, 13:35

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 20:45

Milane, ano ,loni vyrostly asi o 20-25 cm ve vrcholové části.Jsou čtvrtý rok letos, když byly sázeny měly cca30 cm, teď 100-120..ale rozjíždí se do strany a jsou krásně husté.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod vláďadošek » 19 bře 2009, 22:37

Taky můžu doporučit smaragdy,sice nerostou tak rychle,ale neprosychají.Pokud chce někdo něco hodně rychle,tak doporučuji cupresocyparus leylandii.Ten roste opravdu rychle,musí se počítat s častějším stříháním.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Hnojení- thuje

Příspěvekod Václav Holakovský » 19 bře 2009, 22:56

velice dobře a rychle roste thuja plicata
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Mirek Halatin » 19 bře 2009, 22:58

Láďo, nemyslel jsem to, že by u nás thuje vypadaly nějak chcíple... to ne, jsou krásně zelené, ale pak se projdu po zahradě kolem té zelené stěny a připadám si že bych měl za chvíli zakopnout o náhrobní kámen. Prostě typické osazení hřbitova. Já jsem zastáncem kombinované výsadby, ale to už je věc vkusu. :)

jen tak mimochodem, nejsou náhodou t.o. smaragd do modra??
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 21 bře 2009, 00:24

Láďo k těm thujím, nemnožím jiné, než smaragdy. Musíš počítat s tím, že po vysadbě jako každá kytka -rostlina v prvním roce koření do "díry" a do toho cos ji do té "díry" přidal to znamená trochu dobrého substrátu. Když zakoření což je asi po třech týdnech přihnojím koniferinem, cereritem nebo stačí i hnojivo na základě NPK se stop. prvky. Smaragdy jsou podle mého nej... thůje pěkné barvou, kresbou i vzrůstem a nemusíš se o ně do nějakých 2 a více metrů starat (záleží na výšce, kterou požaduješ, na jeře cca o 30 cm a níže sestřihnout to jsou schopny za roční období narůst. Hnojivo výše uvedený granulát rozhodím a ža ho zálivkou rozpustím přidám další, což je šalamounská odpověď, já vím. Ale po našem vemu do zavřené hrsti hnojivo a hozhodim, ho kolem thuje,ale nikdy né!!! přímo k rostlině, ale jak říkají klasici po obvodu koruny, kde jsou vlasové kořínky a rostlina nejlepe hnojivo využije a samozřejmě když nám k tomu nepomůže ten pán navrchu, tak je třeba podle potřeby zapnout závlahu. A pokud budeš potřebovat další není problém ale již není toho času. večer není problém.
Zdaví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jiří Svačina » 21 bře 2009, 01:08

Cupresocyparis leylandii je po několika letech hodně velký strom... Ty T.o.Smaragd mají výhodu že srostou do souvislé stěny. Pokud by se někomu zdály být veliké, doporučuji T.o. Miky - menší a jemnější dítě od Smaragdu...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Další

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků