Jak to dělám Já.- hnojení

Vše, kdo jak co

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 09 bře 2010, 21:50

Trochu si dovolim ti Jarku oponovat, proc by potom delali rozdil v tom ze vyrabeji ruzne druhy, jako napr: K. start, K. plod a kvet, K. Rhododendron a dalsi,
lisi se slozenim a mnozstvim jednotlivych prvku dulezitych v jednotlivych stadiich rustu pro ruzne druhy rostlin a tim padem i ruznym Ph. Napr: K. Rhododendron je vhodny pouze pro vresovistni rostliny. Jsou pouzitelne vsechny, ale doporucuji dobre procist navod, proto ze, nekdy mene znamena vice.
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod mirec » 09 bře 2010, 23:06

tak okej dajme tomu že by som použil to tyčinkove :) a jednu tyčinku by somrozdelil na viac kuskov a tie male kusky dal po krajoch kvetinača tak by to korene asi nespalilo že?
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jarek Servus » 10 bře 2010, 08:27

Jde o rychlost a množství uvolňovaných minerálů, nikdo Ti neřekne, jestli to kořeny spálí nebo ne, moje rada je nepoužívat.
Honzo, máš samozřejmě pravdu, já to hrubě zjednodušil pro úplného začátečníka. Jinak vítám podle diakritiky v příspěvcích z Floridy do mrazu, chtěl bych se někdy zastavit na konci března. Ještě se ozvu.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Vahada » 10 bře 2010, 16:51

Já jsem předloni našel ve starších zásobách tyčinkové hnojivo a tak jsem ho bez velkého rozmýšlení napíchal do misek po vnějším okraji, podle velikosti misky 1 - 3 tyčinky. Nedělalo to žádné zázraky, ale ani v jednom případě jsem nezaznamenal popálení. Takže moje zkušenosti s tyčinkami jsou neutrální, takže já bych se ho úplně nebál.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Míra Z » 11 bře 2010, 01:18

Jen tak mimichodem nezkoušel jste někdo- když máte u stromku bobky tak ještě navíc třeba (každých 14dní) přihnojit třeba krystalonem?
Nebylo by to moc pro ten stromek? :think:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jarda Marek » 11 bře 2010, 16:39

Míro hnojím bobky a kristalon použiji když si vzpomenu, takže nepravidelně a zatím jim to šmakuje :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Míra Z » 12 bře 2010, 01:24

Já jsem to zkoušel jen s břízou a je tu do dnes :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Hugo Studeník » 17 kvě 2016, 18:32

Zdravím všechny !

Po delší odmlce bych rád otevřel znovu toto podnětné vlákno .
Již několik let pěstuji v moderních substrátech a snažím se postupně více hnojit . Používám běžná zahrádkářská hnojiva . Stromům to zjevně prospívá . Některé stromy však reagují viditelným zvětšováním listů a jehlic ( např. buky, modříny, borovice ) , na jiné to naopak v tomto směru nemá téměř vliv . To mi u některých "hotovějších" stromů začíná citelně vadit - strom je pak celou sezónu nekoukatelný . Přečetl jsem všechny příspěvky i když už staršího data a je vidět , že padla řada námětů, ale nepanuje shoda pokud jde o hnojení tzv. hotových stromů .
Pokusím se to shrnout :
- rozdělit stromy na mladé ( ve vývoji ) a tzv. hotové a podle toho volit různé složení hnojiva ( dusík ) ?
- rozdělit stromy podle toho jak zvětšují či nezvětšují listy či jehlice a podle toho volit různé složení hnojiva (dusík ) ?
- používat na všechno ( kromě specialit ) stejná hnojiva vhodná pro danou roční dobu a stromy kde potřebujeme malé listy či jehlice hnojit až v létě po nárustu nových výhonů ?

Je pravda , že zatím jsem vše hnojil na jaře spíše dusíkatými hnojivy typu kristalon start .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Předchozí

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník