Jak to dělám Já.- hnojení

Vše, kdo jak co

Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 16 bře 2009, 11:34

Dobrý den
A co krmení - hnojení. Chtěl bych otevřít další podstatné téma protože... I když toho bylo již napsáno dost...
Je jaro tak se už připravujte, pokud jste to doposud neuděladli, na první krmení-hnojení našich miláčků. Potřebují nastartovat!
Ale zase jak které, mladé, staré,
přesazené - nepřesazené, jak kterou a hlavně do čeho
listnaté - jehličnaté
podmínky atd.

To je otázka :?:
Těším se na Vaše zkušenosti, názory i podnětné připomínky.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod tomikzlesa » 16 bře 2009, 12:20

Zdravím, už pár let se mi osvedčilo tohle hnojivo http://www.bonsai-obchod.cz/product.php?id_product=234
Výhodou je že se uvolnuje postupne a nelze s nim rostlinu prehnojit. Hnojim az zacatkem leta, brzy z jara ne, tedy jen pokud nechci mit pulemtrovy listy a jehlice :D . Hnojim vsechno stejne, cerstve presazene stromy ne.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 16 bře 2009, 12:49

Pěkný den
A jsme opět u toho téma na zamyšlení, :think:
Hnojení. :?:
Myslím si, že je potřeba si rostliny které hnojíme rozdělit do několika skupin
např.:
na mladé nebo hotové bomsaje,
listnaté verzus jehličnaté,
listnaté vápnostřežné a
rostoucí na vápencích adt.
Každá rostlina má svůj původ, to znamená v jakých poměrech v jakém sklonu a podmínkách roste, to je třeba nastudovat
(např při kopání jamad. vzláště u jehličnanů) a podle toho se rostlině přizpůsobit a né aby se rostlina v misce přizpůsobovala nám. Protože jenom při znalosti těchto podmínek nebude problém s pěstování a ošetřováním našich kytek.
Tyto hnojiva jako "přírodní bobky" a chemicky vyrobené Osmokote, u nich ale nedá se stanovit poměr živin v danou dobu. Je vhodné pouze pro hotové bonsaje ale co ty ostatní.
Přeci nehnojíme všechny naše bonsaje kytky - stromy jedním hnojivem, po celou dobu vegetace?
Můžeme to nadále rozebrat.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 bře 2009, 12:59

Protože pěstuji ve štěrcích a akadamě, veškerá hnojiva protečou bez užitku. Léta hnojím jen těmi zmiňovanými bobky a nemyslím, že by stromy trpěly. Listnáče hned z jara, jehličnany a modříny až v červenci ( délka jehlic). Ve volné půdě nemám nic,v miskách a bedýnkách štěrk.
Jsem názoru, že pěstuji jen bezproblémové stromy, i když mám pár dovozů, ale i s nimi nedělám žádné caviky.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 16 bře 2009, 13:14

Nic proti tomu,
ale z tekutého neproteče vše.
Naproti tomu, ale určitě víš, že bobky mají jen omezenou dobu působení, né celoroční, protože se brzo vyluhují cca do 3 měsíců a co potom jsme bez chleba?
Měl jsem na úvod zámysl hnojení mladých rostlin v miskách jako např startovací hnojivo, následné (jarní letní podzimní atd.).
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 bře 2009, 13:54

Dobře, Honzo, přiznám se , jsem lenoch a nepamatuji si ,kdy jsem hnojil. Proto dám bobky a když tam nejsou dám třeba ještě jednou :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jarda Marek » 16 bře 2009, 16:00

No přiznám se bez mučení jsem natom stejně jako Láďa taky bobky a po rozpadu dodám :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 16 bře 2009, 16:05

Já nechci aby jste se omlouvali o tom to není, jde nám přece o podstatu věci a hlavně info.
Já mám taky skoro vše ve štěrku až na některé kytky, vše se ve štěrku nadá pěstovat.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Martin Drábek » 17 bře 2009, 20:15

Co se týče hnojení, tak asi musím souhlasit s Honzou.

Nikdo asi přesně neví poměr a obsah živin "bobků". Připadá mi to jako kdyby se člověk denně krmil nějakou přesně neurčenou směsí potravin :).
Možná pro hotové bonsaje je to dobrá strava s jednoduchou aplikací a funkčností (neříkám, že žádné nemám:).
Pokud však chci podpořit růst mladých rostlin, použivám nápříklad Kristalon na okrasné dřeviny s poměrem NPK 17-6-18 což podpoří růst více než hnojivo určené pro bonsaje s niským obsahem dusíku.

Pravda je ale asi taková, že používat byť jen např.5 různých druhů hnojiv pro jednotlivé druhy se asi donutí málokdo.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 18 bře 2009, 17:36

Ahoj všichni.Chtěl jsem se zeptat.Máte někdo zkušenost s hnojivem Conavit? Jedná se o pomalu rozpustné hnojivo.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron