Přezimování na balkoně?

Vše, kdo jak co

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Vajs » 31 říj 2010, 20:25

Martine, bral jsem to tak, že v lese je pro začátečníka materiálu "dost" :think: do záhonu ho možnost mám dát. Dám ho tedy vedlo zahradního domku, kam slunce jde jen chvilku.......bude i chráněný ze třech stran...náš domek, sousedův domek a stráň......mám ho na zimu něčím zakrýt? Větve nebo listí.....
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Iša » 31 říj 2010, 20:34

Tak je to spravne, tak to ma byť. :jedna: Nemusíš, je to přeci venkovní rostlina.Jen možná pokud tam jsou velké "fičáky", tak něco proti větru. ;) A chránit před brzkým jarním sluncem.Co se týká toho -DOST MATERIALU, tak časem na to přijdeš sám, a každé rostliny je škoda, když zahyne neznalostí pěstitele.Tím tě nechci nijak shazovat :naughty: , jen píšu ze zkušenosti.Držím palce, ať na jaře vše cos vykopal, zdárně vyraší. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Alexandr » 31 říj 2010, 21:09

Ja jsem minulou sezónu strkal všechny stromy ( cca 6):-) i s kontejnérem do ještě většího kontejneru a vystlal jsem mezeru nevinama/letákama.....na jaře se mi probralo všechno

Tento rok chci na balkóně udělat ohrádku a všechny stromy zasipat rašelinou, jak mi tady někdo doporučoval.

Ještě mě napadlo je balit do termofólie:-)
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Vajs » 31 říj 2010, 21:38

Martin Iša píše:Co se týká toho -DOST MATERIALU, tak časem na to přijdeš sám, a každé rostliny je škoda, když zahyne neznalostí pěstitele.Tím tě nechci nijak shazovat :naughty: , jen píšu ze zkušenosti.


Martine, samozřejmě to bylo napsáno ironicky......mrzelo by mě, kdyby stromek mojí neznalostí a nezkušeností zahynul....budu na něj chodit koukat celou zimu. Fičáky tady u nás jsou, ale myslím, že to místo mu padne......spíš mám obavy před mrazy.....bývají tu velké......ale zas sněhu je tu dost, tak ho můžu připadně nahrnout.....
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Jarda Marek » 31 říj 2010, 21:55

Přihrň ho každopádně bere si ze sněhu vláhu :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Alexandr » 06 lis 2010, 15:19

Tak takhle to mám na zimu nachystáno já.....
Přílohy
IMG_1914.JPG
IMG_1915.JPG
IMG_1916.JPG
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Jan Adámek » 08 lis 2010, 10:38

No, nacpi všechny kytky do toho kouta pěkně za vítr. Ty choulostivější ke zdi. A ty papíry z květináče vyndej, zbytečně vysávají vláhu. Spíš přidej rašelinu. Jaké druhy stromků tam máš?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Alexandr » 08 lis 2010, 11:43

jj ty papíry pujdou pryč....je tam habr, bříza, brslen, mochna, babyka, hloh, jabloň a dub ( ten už to má pravděpodobně zasebou, ale radši ho ještě do jara nechám, kdyby náhodou)
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Jan Adámek » 10 lis 2010, 12:28

Nejméně choulostivý by mohl být ten habr a bříza. No, jsem zvědav, co přežije. Já letos zkusím na balkoně drobnokvětou borovici a jedlý kaštan. A když nebude moc mrznout tak břestovec a takový ten pichlavý doubek z Chorvatska.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Ivet » 10 lis 2010, 16:02

Ja mam tiez moznost zimovat jedine na balkone alebo na chodbe. Tie mensie a chulostivejsie stromy davam dnu na svetlu nevykurovanu chodbu orientovanu na sever hned pri okne, ktorym sa da zabezpecit vettranie a tie vo vacsich kvetinacoch zostavaju na balkone. Riesim to polystyrenom, bublinkovou foliou a novinami...
Přílohy
DSC01193.JPG
DSC01193.JPG (50.84 KiB) Zobrazeno 1806 krát
Borovica6-102010.JPG
Borovica6-102010.JPG (46.2 KiB) Zobrazeno 1811 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron