Rašeliník -Sphagnum

Vše, kdo jak co

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Pavel Š. » 03 srp 2010, 16:32

Petře, to není on. Tohle je Ploník.http://zbysovvcechach.cz/plonik_ztenceny01.htm Ale ty houby... :shock: :clap:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 srp 2010, 16:45

Péťo, rašeliník to není,ale ty muchomůrky jsou super, budu muset asi vyrazit taky :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Martin Iša » 03 srp 2010, 22:28

Hele jo, koukej si rozmyslet, za koho kopeš.Jestli za Houbaře nebo za Greenhorny. :mrgreen: Kurňa děláš mi chutě. :think: asi budu muset vyrazit.Dva košíky :jeden pro mě, druhej pro velbloudy. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Ondra Šrámek » 04 srp 2010, 08:45

Martine, opravdu se člověk musí rozmyslet za koho kope, byl jsem předevčírem na houby(a podívat se na stromky) a potvrzuju,že člověk nemůže dělat všechno naráz - v ruce hřiba, v oku borovicu, pod nohama krtinec a nakonec ani jedno :mrgreen: ...a ten rašeliník už mě taky štve,jsem si jistý,že chodím okolo něj,ale donesu zas nějaký plotník jako Petr :? :D
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Jan Adámek » 04 srp 2010, 10:00

Téda, to je pěkný úlovek.
A ten mech, když ho rozstříháš, rašeliník nahradí celkem dobře. Na zakořenění fíkusů používám takový ten mech z trávníku a OK. Výhodou rašeliníku je, myslím, to, že je čistý - není v něm tráva a tak - a tvoří dlouhá vlákna, takže se dobře zpracovává.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Pavel Š. » 04 srp 2010, 10:06

Ondra Šrámek píše:......ale donesu zas nějaký plotník jako Petr :? :D

Ploník ty plotníku! :D
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Jan Adámek » 04 srp 2010, 12:50

Taky máme vomšelej plot.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Kllarka17 » 31 říj 2010, 10:56

Já jsem hledala také rašeliník na hřížení. Zkoušela jsem hřížit jinými mechy, ale rašeliník je na to vážně nejlepší :-) Nedělám sice nějaké složitější hřížení, ale už mám 3 nové stromečky z hřížení - myrtu, čínský pepř a ptačí zob. U ptačího zobu mi kořínky nastartovaly snad za týden :D
Jinak já jsem nechtěla rašeliník sušit, abych ho mohla hned použít, tak ho mám v okurkáči :D ....na dno jsem nasypala trochu hlíny a jehličí z místa kde rostl a na to jsem dala zbytky odumřelého rašeliníku ( je takový šedivý až žlutý ) a na něj trochu živého zeleného rašeliníku a zalila jsem to vodou ... teď mi krásně roste mech ... takže si ho sama doma pěstuji. Rosím ho a zalévám a krásně jede :jedna:
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod Jarda Marek » 31 říj 2010, 11:42

Kllarka17 píše:Já jsem hledala také rašeliník na hřížení. Zkoušela jsem hřížit jinými mechy, ale rašeliník je na to vážně nejlepší :-) Nedělám sice nějaké složitější hřížení, ale už mám 3 nové stromečky z hřížení - myrtu, čínský pepř a ptačí zob. U ptačího zobu mi kořínky nastartovaly snad za týden :D
Jinak já jsem nechtěla rašeliník sušit, abych ho mohla hned použít, tak ho mám v okurkáči :D ....na dno jsem nasypala trochu hlíny a jehličí z místa kde rostl a na to jsem dala zbytky odumřelého rašeliníku ( je takový šedivý až žlutý ) a na něj trochu živého zeleného rašeliníku a zalila jsem to vodou ... teď mi krásně roste mech ... takže si ho sama doma pěstuji. Rosím ho a zalévám a krásně jede :jedna:

Perfekt :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Rašeliník -Sphagnum

Příspěvekod kuncarladislav » 22 úno 2013, 20:23

Zajímalo by mne,jestli se dá rašeliník alespoň částečně nahradit nějakým jiným mechem.Jde mi o posypání substrátu z důvodu jeho menšího vysychání.A ještě dotaz kdy je nejlepší doba na sběr a jestli jste někdo byli sbírat na rašeliništi Rejvíz(to abych tam třeba nejel zbytečně),nebo dá se najít i jinde na Moravě?
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron