Priority a přístup k pěstování -úvaha

Vše, kdo jak co

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 30 črc 2010, 14:47

Jo ono to taká může být tím že pro každého z nás může slovo trpělivost mít trochu jiný význam. :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Martin Drábek » 30 črc 2010, 17:10

Ještě k trpělivosti potřeba cit... dost mě teď dostal na jaře vykopaný dub již "nadrátovaný"!!!! Jsem taky začátečník, ale snažím se nejprve zjistit co a jak mám dělat a pak se podle toho přizpůsobit a hlavně mít na prvním místě strom!! A pokud všichni (zkušenější) říkají pár let nech strom žít (je to snad i logické) ať zregeneruje, tak to tak prostě udělám a budu se těšit, že za dva roky budu moct začít pracovat a třeba za tu dobu i člověk pochopí, jak to ti zkušenější mysleli.. takže TRPĚLIVOST fakt nesmí chybět, taky bojuju a svrbí mě kleště v ruce, ale ;) !!!!
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Lada Fabián » 30 črc 2010, 18:51

Taky jsem ze začátku byl hrrrrrrrr.Ale to je ta začátečnická horlivost a touha mít hned svůj pěkný stromek!Po pár nezdarech jsem pochopil že je tento koníček o trpělivosti a poznání potřeb jednotlivých rostlin.
Naposledy upravil Lada Fabián dne 31 črc 2010, 21:59, celkově upraveno 1
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Martin Iša » 30 črc 2010, 19:40

Na to je jednoduchý recept. ;) Pokud se chci kochat co nejdříve, koupím si Stromek "hotový".Dnes už ta možnost existuje, záleží jen na tom, kolik do toho chceme investovat.Nějak nemám rád řeči typu:to je drahé, na to nemám.....Musíme si uvědomit, že žijeme v tržním hospodářství a je to věc nabídky a poptávky.Možností je několik:1.Mám na to-koupímsi to, 2.Nemám na to, chci to a tak si našetřím(brigáda, nepůjdu na pivo......atd a atd.)A jsme u jádra :) Záleží na tom, jaké máme priority. 8-)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Jarda Marek » 30 črc 2010, 19:59

:clap: :jedna: :clap: ještě si musím uvědomit, koupím si to "udržím to při životě" ?
není to knížka či auto které může stát v garáži bez povšimnutí :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 črc 2010, 20:53

Proto je nejlepší lék koupit za pár kaček rostlinu v zahradnictví, zmuchlat a naučit se pěstovat.Eventuelní ztráta je únosná, a není to na špagát, jako když zdechne kytka za pár (desítek) tisíc kaček. :mrgreen: :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 31 črc 2010, 14:13

Martin píše:Ještě k trpělivosti potřeba cit... dost mě teď dostal na jaře vykopaný dub již "nadrátovaný"!!!! Jsem taky začátečník, ale snažím se nejprve zjistit co a jak mám dělat a pak se podle toho přizpůsobit a hlavně mít na prvním místě strom!! A pokud všichni (zkušenější) říkají pár let nech strom žít (je to snad i logické) ať zregeneruje, tak to tak prostě udělám a budu se těšit, že za dva roky budu moct začít pracovat a třeba za tu dobu i člověk pochopí, jak to ti zkušenější mysleli.. takže TRPĚLIVOST fakt nesmí chybět, taky bojuju a svrbí mě kleště v ruce, ale ;) !!!!


Přesně tak jsem nedočkavej....
Ale asi taky bude záležet na kořenech.Když koukám na ostatní yamadori a těch pár vlásků který tam nechaj a pak se modlej....u toho doubku je už přepravka skoro plná...no ucvaknout to jde vždycky,ale zpátky je to horší.

Stromolezecký heslo je : " radši víckrát míň než jednou moc " a fakt to funguje nahoře i dole.
Kameny na mě
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Martin Iša » 31 črc 2010, 17:31

Klucí Greenhorňácký, berte to s humorem. :jedna: Když nejde o život , jde o ..... ;) Vždyť se to tu omílá neustále dokola.Je to diskuzní forum, kde ostatní píší své názory, rady......ale je jen na každém z vás, jak si to uděláte.A při tom počtu, co je nás tady, musíme počítat s tím, že se v mnoha případech nemůžeme shodnout.Je to přeci logické.Nikdo z nás nejsme dokonalý, a každý jsme jiný.A je dokázáno, že smích léčí. :jedna: Já vím, jsem někdy na zabití, a těžko budu jinej.Ale pokud bych se někoho dotknul, klidně se mu omluvím, s tím nemám problém. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Petr Brejška » 31 črc 2010, 20:16

Ahoj Martine.Souhlasím s tebou.Myslím,že bez tvého osobitého humoru by to na tomto foru nebylo ono.Jen tak dál. :clap:
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod pájaombre » 02 srp 2010, 09:53

Čauky greenhorňáci :) Co víc psaát když již bylo řečeno vše?Jamadori dávám co možná nejdříve do většího kontejneru s propustným substrátem,nestříhám,čekám :cry: Více než jednou sem vracel již zapěstovaný stromek znovu do země,slabý kořenový základ,stagnace růstu.Souhlasím s Láďou :clap: a Martin to to vystihl :jedna:
Zdravím všechny a jdu se učit fotit abych se mohl trošinku prezentovat. :twisted:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Předchozí

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron