Priority a přístup k pěstování -úvaha

Vše, kdo jak co

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Jarda Marek » 25 črc 2010, 18:39

S těmito názory naprosto souhlasím jak Honza tak Luki :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Martin Iša » 25 črc 2010, 18:52

Tak když už jsme to založili, přihřeju si polívčičku. :) Jak už jsem zmínil v názvu, je to otázka priorit každého jednotlivce.Ne každý k tomuto koníčku, profesi....přistupuje stejně.Je to logické.Někdo to má jako hlavní prioritu , někdo zas má doma jednu, dvě rostliny, které si buď koupil, nebo byl obdarován.Naprosto ale souhlasím s tím, že pokud něco pěstuji, měl bych o tom něco vědět.Přiznávám dobrovolně, že mám veliké mezery. :oops: Je zde mnoho zahradníků, kteří mají v pěstování daných druhů velkou výhodu a jsem rád, že se s námi podělují o zkušenosti a vědomosti.I když musím přiznat, a něco na tom bude, že přemíra velké péče spíše škodí.Píšu z vlastní zkušenosti a vzpomenul jsem si na Láďovo slova a na slova J.Marcinka .A proto se držme myšlenky tohoto fora. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Jarek Servus » 26 črc 2010, 09:58

Martine, učíme se celý život a pokud dokážeme vstřebávat nové poznatky a zhodnotit co a jak děláme a chceme, tak je to OK. a ten náš koníček je stejně na doživotí.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod petradelt » 26 črc 2010, 12:21

Proč jsem kopal dub v tuto dobu už jsem napsal v odpovídajícím tématu, a co se týče priorit a přístupu k pěsování:
Ono je něco jiného když je někomu 25 let, a když je ti 59, a začínáš, když tvoje řemeslo je na hory vzdáleno zahradničení, když nevíš jestli až přijdeš druhý den na zahradu, která je mimo domov, nezjistíš, že tam byl už v noci někdo před tebou.
Já už špičkové stromy mít nebudu, mně stačí když budou pokud možno hezké, aspoň částečně tak, jak mají vypadat, jestli je větev o 5 mm. níž než by měla být, mě až tak nebere. Samozřejmě, čím víc toho o rostlině a pěstování pochopím, tím lépe, proto jsem zde a jsem vděčný za rady odborníků, ale rovnat se jim nemůžu.
Priority jsou proto trochu jiné u pěstitele profesionála a třeba u mě. A že zkouším stromy pro začátečníka těžké, zatím mě to baví, a až mě to otráví tak holt zůstanu u těch jednodušších. Každopádně se ale snažím naslouchat těm zkušeným.
Forum mě za poslední rok posunulo o hodně dál ku předu, ještě jednou díky všem, ale pořád je tu ohromný rozdíl který nikdy nesmažu, a proto je můj přístup k pěstování asi trochu jiný. Omlouvám se pokud jsem se někoho dotkl ale takto to cítím já. :think:
Petr z New Bubu
Naposledy upravil petradelt dne 26 črc 2010, 22:24, celkově upraveno 1
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Martin Iša » 26 črc 2010, 12:27

Ano to je třeba taky dodat.Je to o možnostech každého z nás.Petře, pěkně napsané. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 26 črc 2010, 13:06

Souhlas s Petrem.
Taky se nechystám se svými stromky na žádnou výstavu nebo soutěž.Je to koníček,zábava a vztah k přírodě.A jestli se někomu naše stromky nezdají tak ať na ně nekouká :lol:
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 26 črc 2010, 22:21

Jasně, každý dle svých přání a možností :jedna: . Psal jsem to ale vcelku zřejmě, že pokud chceme mít místo PĚKNÝCH stromů, ŠPIČKOVÉ stromy (někomu stačí ty pěkné), tak se musíme částečně specializovat a taky věnovat čas a péči jen těm opravdu nadějným (a to zase každý vidí ze svého pohledu/ze své úrovně jinak :) ). Je to taky dost o tom, že jak se člověk posouvá a vidí, co je např. v Evropě za kousky, tak ho přestává bavit pracovat s těmi potencionálně jen pěknými stromy a už si víc vybírá - to poznávám i v případě mnoha našich i třeba již zapěstovaných PĚKNÝCH stromů, které ale bohužel nemají a ani nikdy (v mém životě :) ) nebudou mít ten ŠPIČKOVÝ potenciál, takže tyto rád pouštím dál těm bonsajistům, kterým (zatím) stačí PĚKNÉ stromy nebo kteří, když to tak řekneme, ještě ke kvalitnějším stromům nedospěli - tenhle postupný vývoj se prostě nedá přeskočit. V důsledku jsou spokojené obě strany, protože PĚKNÝ strom si najde svého majitele, který mu bude dávat první poslední, a nám se uvolní místo, čas a prostředky pro stromy s větším potenciálem.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 26 črc 2010, 22:49

A někomu se může zdát i ten pěknej stromek špičkovej. ;) No a vovovo tom to je. :D
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Robert Černý » 26 črc 2010, 22:52

Lukáši, pěkně napsaný.... :clap:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Priority a přístup k pěstování -úvaha

Příspěvekod Lada Fabián » 27 črc 2010, 07:21

Petře ,Luky to napsal moc dobře.I ty sám jsi napsal že jsi se posunul o něco dále.A o tom to je.Každý jsme v jiném levelu.
Už to zde bylo mnohokrát psáno ža se učíme celý život.
Můj názor je aby tě pěstování přinášelo radost a odreag.a hlavně poznáš spoustu fajn lidiček.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron