Mochna skoba

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Luděk Urbanič » 10 kvě 2012, 20:06

Odstraňovat cokoliv by byla škoda. Já bych přitáhl nejspodnější pravou větev nahoru.

Asi takto, ale objem koruny by asi měl být větší.
moch.jpg
moch.jpg (119.99 KiB) Zobrazeno 3608 krát


Možná by pomohlo i trochu ji z misky povytáhnout nahoru - trošku na kopeček.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Compel Lubomír » 10 kvě 2012, 23:48

Peťo, zatím nic neodstraňuj, stříhej ala Láďa mezi prstama ať zhoustne. Přesadit se to už nedá, odstaňovat můžeš kdykoli, tak ji nech být cca 2 roky a ona ti řekne sama, roste z ní fešanda. :jedna:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Roman Hlavinka » 11 kvě 2012, 11:22

:jedna: Péťo,mochnička moc pěkná.Luďkův virtuálek se mě moc líbí a určitě nic neodstraňovat.Po dopěstování to bude krasavice :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Pepík » 11 kvě 2012, 12:49

Souhlas. Ty moje obrázky jsou pouze jenom myšlenka odstanit můžeš vždy ale vrátit buď těžko a nebo vůbec. V každém případě by to chtělo vidět v reálu.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 13 kvě 2012, 17:07

Určitě bych strom neredukoval na jednu, nebo druhou stranu - takto je strom mnohem komplexnější a zajímavější :!: Misku bych bral jako pěstební, jako finální to nic extra pěkného není ;) ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Mochna skoba

Příspěvekod petradelt » 13 kvě 2012, 20:18

Děkuji za reakce, Lukáši jaká miska by se Ti k tomu líbila ?
Pošli nějaký návrh. Tato je dost vysoká to vím, ale mochna je první rostlina která mi doma hlásí
nedostatek vláhy, tak jsem měl obavu dát nižší, aby mi neuschla než přijdu z práce. :think:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 13 kvě 2012, 21:40

Nejde mi tak ani o výšku misky, jelikož se jedná o opticky těžsí strom, navíc s polokaskádovitým charakterem, tak je hlubší miska na místě (a potom i z těch praktických důvodů, aby se to dalo uzalívat :) ), i barva by se kontrastně ke žlutým kvítkům hodila - mám na mysli vyměnit tuhle "až-lehce-kýčovitou" Čínu za něco originálnějšího jak tvarem, tak i glazurou, takových malých mističek je už všude celkem dost a za rozumný peníz. Zkusil jsem v rychlosti jednu mističku z naší galerie misek s tím, že jsem v podstatě zachoval objem současné misky.
Přílohy
mochpetr.jpg
mochpetr.jpg (45.06 KiB) Zobrazeno 3374 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Luděk Urbanič » 13 kvě 2012, 21:56

Mně osobně se původní miska docela líbí, jen kdyby byla o číslo menší a trochu světlejší.Ta lukášova taky není k zahození ( taky by mohla být o chlup menší) i když se drží toho klišé - mochna = modrá miska. Možná jako doplňková barva ke žlutým květům, ale ne každá kvete žlutě a hlavně ne každá kvete - kvůli nepřetržitému zaštipování.

Taky záleží na výšce rostliny - nějaký malý shohinek jistě takovouto hlubší misku (ale trochu menší) snese.

Co se týká potřeby vody - když ji nebudeš mít na přímém úpalu (i když to mají rády), tak mochna klidně snese klidně i úplné vyschnutí substrátu - takže zalévání jednou denně i v těch vedrech co nedávno byly u mně nebyl žádný problém a to ani u mame ani u poměrně nízkých misek. Ani když začínají lehce uvadat listy a výhonky - ještě se nic neděje. Malér je když listy začnou schnout - to už jsou poškozené kořeny.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Mochna skoba

Příspěvekod petradelt » 14 kvě 2012, 15:31

Pánové děkuji za postřehy, zatím budu pracovat na obrostu, a do jara se uvidí,
třeba mně nějaká šikovná miska potká. :)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Mochna skoba

Příspěvekod Venca Stropek » 14 kvě 2012, 23:25

Petře,
tahle mochna je opravdu fešanda a za sebe bych také ponechal obě části rostliny. Jen bych ji při dalším přesazení
naklonil lehce do prava ( jak jsi sám také podotkl ), aby ta polokaskádní část neběžela rovnoběžně s okrajem misky.
Opravdu pěkná :clap:
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Předchozí

Zpět na Mochna (Potentilla)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron