Ifča

Ifča

Příspěvekod Jirka Novák » 25 srp 2012, 20:44

Po shlédnutí příspěvků na téma mochen jsem se rozhodl, že si také nějakou "šikovnou" pořídím. No, není to tak jednoduché, jak jsem si myslel :think: Většina dostupných rostlinek je s dlouhým, zcela rovným kmenem nevalné tloušťky.
Při hledání mi tak trošku pomohla náhoda. Při čekání s kočárkem před obchodním domem, jsem objevil záhon mochen. Zase byly bohužel rovné a tenké. Až na jednu, přes kterou si chodci zkracovali cestu. Byla jiná a vcelku splňovala mé požadavky. Jak ji ale vyzvednout ve velkoměstě přímo před obchodním domem. Naštěstí mě vyhecovala manželka a jednoho večera jsme se pro ni vydali a rostlinku kopli ;) Za její vyhecování dostala i jméno :P
Po zotavení dostala novou mističku a byl ji ostříhán obrost. Teď se chystám na pořádné vyčištění dřeva. Čím to u mochen děláte?

A jak na Vás mochnička působí?
díky za názory
Přílohy
mochna.jpg
mochna.jpg (38 KiB) Zobrazeno 2864 krát
mochna1.jpg
mochna1.jpg (41.88 KiB) Zobrazeno 2868 krát
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Ifča

Příspěvekod lacike » 26 srp 2012, 06:49

Pekna ;)

Off topic: Kopat v meste a bez povolenia :think: Uz aj bez toho tam je zelene malo :( Dufam, ze si tam namiesto nej aspon nieco ine vysadil ;)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ifča

Příspěvekod Tomáš » 26 srp 2012, 08:46

lacike píše:Pekna ;)

Off topic: Kopat v meste a bez povolenia :think: Uz aj bez toho tam je zelene malo :( Dufam, ze si tam namiesto nej aspon nieco ine vysadil ;)

Kopeš v lese? ...a máš povolení :think: , v postatě ji Jirka zachránil když po ní lidi šlapou.
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 čer 2010, 15:14
Bydliště: Děčín

Re: Ifča

Příspěvekod Martin Kolacia » 26 srp 2012, 11:21

Nevidím asi ten pohyb na kmenu pravděpodobně dobře ale pokud tam je tam vracečka tak bych šel do náklonu a korunu poslal spíše na druhou stranu , aby tam ten pohyb byl vidět.

a nějakým způsobem musíš odstranit tu špalkovitost ... nahoře je to moc hamátné
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Ifča

Příspěvekod Jirka Novák » 29 srp 2012, 14:19

Teda Lacike nevím,jak to děláte u Vás na Slovensku, ale já jsem tam žádnou jinou rostlinku nevysazoval. Ty to tak děláš? I v lese?
Osobně jsem to bral jako záchranu a usnadnění cesty pro chodce aby neškobrtali a rostlinku definitivně neušlapali ;) Navíc dneska už tam je "krásný" asfaltový chodník a záhonku mochen žádná..... A nevím jestli město místo nich někde vysadilo jiné.... Kolem chodníku teda nejsou žádné :cry:

Martine vím, je na kytce ještě hodně práce. Je teprve cca rok po vykopání.... Ale naklánět ji nebudu. Ten kmen je zvláštní, ale není tam vracečka ač se to tak může zdát
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Ifča

Příspěvekod lacike » 29 srp 2012, 23:03

Jirko, to bol iba taky off-topic. V meste to bolo niekym za nejakym ucelom vysadene, v lese sa to samo nasialo a naseje za kratku dobu dalsie (ak niekomu nelezies do skolky) ;) Prirovnal by som to k tomu, ze by niekto k tebe pred domom prisiel vykopat borovicu. A ano, uz mi par ludi rozpravalo ako vyjednavali na obecnom urade, alebo s technickymi sluzbami (vzdy je to vcelku vtipny proces, lebo nikto nemoze nic) :D
V kazdom pripade, zachranil si a vyzera k svetu :jedna:
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ifča

Příspěvekod Laďas » 24 zář 2012, 19:44

Jirko umíš! :jedna:
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09


Zpět na Mochna (Potentilla)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník