Mochna výkop 2

Mochna výkop 2

Příspěvekod Pavel Šimsa » 30 bře 2009, 14:25

A zase jsou tady ... Tohle je ta hlavní část, kvůli které jsem tu mochnu kopal. Co myslíte, mám odstranit ty tři nejsilnější větve a nechat růst korunu jen z nových, nebo nechat i ten střední silný kmen a korunu kolem něj? Ty silné na stranách půjdou asi rychle pryč. Dík Pavel
Přílohy
mo1.jpg
pohledovka
mo2.jpg
mo3.jpg
mo4.jpg
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Mochna výkop 2

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 bře 2009, 18:31

Skutečně pěkný základ, pohledovku bych volil spíš foto 3, podle mě je o trochu zajímavější. Já bych o trošku zkrátil vrchol, je podle mě moc rovný a zapěstoval novou korunu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Mochna výkop 2

Příspěvekod Pavel Šimsa » 21 črc 2009, 14:35

Tak oživíme tohle polomrtvé téma polomrtvým pokračováním. Dal jsem na rozumné rady a tuhle rostlinu nahřížil. Bohužel jsem to někde zpackal. V té hřížené vrchní části mi odumřela většina větviček během dvou dnů. Přesto jsem to nechal a před cca dvěma týdny (třema?) odřízl. Navíc jsem na ní objevil puklice. Vrchol se mi ale neuchytil. Nějak mě naštval a spíš jsem ten slaboučký kořínek "ubil". Celý kmen je tvořen třemi srostlými kmínky, ale mochna evidentně nesrůstá ideálně a zváště ve vrchní části se trochu rozkládá do původních kmínků. Nakonec ale spodek vypadá, že přežily všechny tři části a začala obrážet. Snížení jí podle mě prospělo a teď po odstranění škůdců a očištění docela živě raší, takže to zas taková tragédie snad nebude. Škoda jen toho vršku. Kde asi udělali soudruzi z NDR chybu ...?
Přílohy
DSC00857.JPG
Takhle bude nejspíš pohledovka
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Mochna výkop 2

Příspěvekod Jarda Marek » 21 črc 2009, 14:45

Pavle mochna je pěkná kmen silný a do dvou let tam budeš mít z čeho vybírat :jedna: . Jinak já jsem ji střihal po nárůstu pěti až sedmi párů zpět na dva, mám ji v akadamě a chce hodně vody ale jede dobře je nahnojená a na jaře ji taky chci hřížit tak uvidíme :oops:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Mochna (Potentilla)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron