Záchrana nátržníka

Re: Záchrana nátržníka ohýbání

Příspěvekod Jan Kalivoda » 01 srp 2014, 21:45

Dobrý večer,
konečně jsem se k tomu trochu dostal abych to rozebral předešlé téma, ale je to pouze můj osobní názor dle zkušeností s tímto rodem, vezměte si z toho jen to dobré:
první obr., neohneš- pokud tvarovat zasaď na šikmo, větve zkrátit na dva a zapěstovat obrost
druhý obr., by možná po létech šel ohnout, ale špatně vidím, je tam nějaká boule a tak s ní pryč ,
třetí obr., je to samé zkrátit na šohin, podle vodivých žil,
obr č.5 se rozpadá špatně zkrácené vodivé žíly, buď literát a odstranit vše ostatní a nebo zase prcek,
obr., č 6 je z té fotky špatně čitelný, ale podle mě mrtvé dřevo okamžitě vyndat z misky a důkladně ošetřit,
obr.,č 7 nevím co s tím dlouhé slabé, já bych volil lepší možnost mít malého šikovného prcka, než dlouho čekat až zesílí dlouhá rovná větev a co potom,
Natržnik 08 je taky na prcka , protože není vidět odkud ten slabý obrost roste.
Jaký je substrát Ph., a dále např.: jako velikost a šíře base- kmene atd, bylo by dobré to lépe popsat i pro ostatní, jsme začátečníci tak se stále učíme.
Dále doporučuji stříhat na dva-tři větvové pupeny a ohnout do pozice pokud je to slabé a jak říkám hnojit zalévat ošetřovat zavčas proti čemukoli, no prostě kultivovat tak jak se má mochna-natržník a nebo i ty ostatní moje - svoje kytky-rostliny ?
Doufám, že to trochu pomůže při další kutivaci a tvarování ku prospěchu rostlin.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Mochna (Potentilla)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron