Larix kaempferi

Re: Larix kaempferi

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 07 kvě 2010, 14:14

Aktuální stav. Placka od Ládi se k nám dostala příliš pozdě a stejně je velikostně o fous větší, než jsem myslel, takže pro ni najdeme jiné uplatnění :). Nová miska je od Ondry Plška.
Přílohy
jarnistromparada2_09.JPG
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Larix kaempferi

Příspěvekod Martin Drábek » 07 kvě 2010, 21:54

Čau Lukáši, strom to určitě není špatnej.. nesedí mi rovná část kmene, která vynikla až na téhlé poslední fotce?? V předchozí dokumentaci mě to tak nepraštilo do čumáku. Počkám na další vývoj, zatím nepatří do kategorie "takovej strom bych si jednou přál mít" ;). Možná, že je na mě až moc nakloněnej, sám nevím.. :think:
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Larix kaempferi

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 07 kvě 2010, 23:32

No ona ta fotka není úplně rovná :blednu:, ve skutečnosti mi připadá náklon stromu v pořádku, i když je o něco víc položený, než v minulé misce, je to ale určitě zas věc vkusu. I rovný úsek není v reálu zas tak žhavým problémem, mate to, mate, ty fotky :( , však se o něm snad brzo pobavíme naživo.
Abych řekl pravdu, tak mi strom na jednu stranu dělá radost - hlavně jsem rád, že jsem se korunou dokázal "odpoutat" od nějakého svého stylu ,to znamená, že to není zas ta jedna koruna posazená na jiném kmeni, někdy je těžké v tomhle podvědomě nezapadnout do klišé... Navíc zde celkem pěkně platí poučka, že jednoduchý kmen potřebuje "složitou" korunu a naopak dramatický kmen korunu jednoduchou.
Na druhou stranu si nejsem moc jistý, co s malou korunkou, respektive jak obě koruny skloubit dohromady :think:. Takže ukážou zase až příští roky se stromem...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Larix kaempferi

Příspěvekod Ivet » 01 pro 2011, 20:39

Cau Luki, nedalo mi to a skusila som co s tou malou korunkou... myslim, ze keby sa posunula vyssie po kmeni, tak aby nebolo vidiet tenky kmienik a nasledne trochu povytiahnut vlavo od kmena aj zelen v strednej casti stromu, mohlo by ju to posunut trocha dalej... asi takto nejak :think:
Přílohy
jarnistromparada2_09.JPG
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Larix kaempferi

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 01 pro 2011, 23:22

Ahoj, Ivet, díky za virtuál :) . Abych řekl pravdu, tak jsem se k tomuto stromu od loňského jarního přesazení nedostal kromě letošního oddrátování. Teď přes zimu na něho možná přijde řada, kromě úpravy malé korunky přijdou ke slovu nejspíše i nějaké výraznější ohyby kmene. Uvidíme ale, jestli na něho zbyde čas, momentálně mám totiž na tvarovacím seznamu jiné stromy, na které si už delší dobu brousím zuby a kleště :D ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků