Modřín kandelábra

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 led 2010, 22:41

Luki, promiň, ale je to snad první strom od tebe, který se mi vůbec nelíbí, nevím proč, ale prostě mi nesedí :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Jarda Marek » 05 led 2010, 09:14

Máš pravdu Tome působí to na mě jako kolotoč ale stejně mi tam něco vadí, těch větví jsem si taky všiml ale na jiných fotkách nejsou vidět. Je to na první tvarování dobré a hodně složitý materiál. Luki čeká jistě na obrost s kterým bude dělat divy. Na živo to vypadá určitě úplně jinak.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Martin Iša » 05 led 2010, 10:28

Netradiční pojetí, ale proč ne.Mě to sice také neoslovilo, ale pokud se to majiteli líbí.Proti gustu.....Naopak se mi líbí, že Lukáš to pojmenování vystihl trefně. ;) Ono při tom počtu co mají Sirotní na zahradě, se ani nedivím , že zkoušejí něco jiného, než tradičního, už okoukaného. 8-)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod pigie » 05 led 2010, 10:47

Ja ako clovek neznaly a nicim nezatazeny - mne sa to lubi! :clap:
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Martin Iša » 05 led 2010, 12:02

Kdo si hraje nezlobí. :P A jelikož jsem hodnej :roll: , tak si hraju. ;) Ten kříž mě tam ale rozčiluje. :evil:
Přílohy
Luk.Mod..jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 05 led 2010, 17:47

Díky za další podnětné reakce ohledně modřínu. Je jasné, že se jedná o hodně specifický strom, a proto jsem ani nečekal, že se bude všem líbit, spíš jsem předpokládal, že se nebude líbit skoro nikomu :) . Tento strom nemá být v žádném případě PĚKNÝ, důležité je, aby něčím zaujal - myslím, že pro svou netradiční formu bude lehce identifikovatelný mezi ostatními stromy svého druhu, čímž je účelu v podstatě dosaženo . No ale v každém případě se dá ještě určitě mnohé vylepšovat - náklon doleva je dobrý nápad a asi na něj dojde, jen nebude tak znatelný jako na návrhu Tomíka - ani ne o polovinu - Martinovi se nelíbí ten "kříž", který je ale vzniklý právě tím přílišným náklonem doleva.
S tím, že větve vycházejí až několik centimetrů nad zemí moc dělat nepujde - snad ta kamufláž přihrnutím, při hřížení i kájení kořenů u modřínů nám v minulosti strom vždycky ránu zavalil/vytlačil roub. Já osobně ale v náběhu větví až takový nedostatek nevidím - kdyby všechny kmeny vycházely od země, tak už by se nejednalo o styl kandelábra, ale o styl trs, navíc se mi takto modřín jeví jako jeden starý strom oproti spíše mladší trsovité formě.
Pavel Slovák mi poslal tento virtuál, kdy vlastně počítal se stejným náklonem jako Tomík a navíc i se zapuštěním - v tomto trsovitém případě by se podle mě obrácená "skořepina" perfektně hodila, já bych ale raději vyzdvihnul koncept solitěrné stojícího vysokohorského stromu, a tudíž bych spíše volil plochou desku...uvidíme, jak se bude strom v dalších letech vyvíjet,je teprve na počátku své cesty :) .
Přílohy
mod.jpg
mod.jpg (58.96 KiB) Zobrazeno 2459 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Martin Drábek » 05 led 2010, 19:38

Až teď jsem narazil na vláko KANDELÁBRA..
Musím uznat, že mě se strom líbí, má své kouzlo a přirozenost.. nejsem příznivcem "stožáru" s extra pravidelným rozložením větví..
Určitě tomu dodal šmrnc i poslední virtuál od P.S., hlavně už dříve zmíněný náklon, dohrnutí a skořepina..
Jednou to dle mého bude krásný kousek, který bude výrazně poutat pozornost.. pěkný začátek..

Dovedu si představit i variantu při odstanění např. právě části obrostu a vytvarování ve směru větru + mirný zpětný náklon.. ale to už by byl zase uplně jiný strom (dle mého ne moc zkušeného vkusu)..
Přílohy
modřín.jpg
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Jarda Marek » 05 led 2010, 20:07

Ten virtuál Pavla je přesně to co bych v tom hledal a takhle by se mě osobně to líbilo nejvíc. Jen ho nech jak chceš Ty bude to opravdu jednou nepřehlédnutelný strom. :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 15 úno 2011, 14:58

Po minulé borovici, která vyvolala plodnou diskuzi, zase jeden z diskuziplodících stromů (příště už slibuju něco klasičtějšího :D) . Při druhém tvarování jsem vyhodil některé větve, pár kmínků se ještě přihnulo, znovu se předrátovalo. Na jaře pro něj snad najdeme vhodnou kamennou desku, při přesazování pak mrkneme na náběhy a budeme zvažovat ten navrhovaný náklon doleva. Vývoj bude zdokumentován :) .
Přílohy
modkandelabra26_2011unor.JPG
modkandelabra26_2011unor.JPG (76.6 KiB) Zobrazeno 2172 krát
modkandelabra22_2011unor.JPG
modkandelabra22_2011unor.JPG (76.75 KiB) Zobrazeno 2169 krát
modkandelabra23_2011unor.JPG
modkandelabra23_2011unor.JPG (77.42 KiB) Zobrazeno 2171 krát
modkandelabra24_2011unor.JPG
modkandelabra24_2011unor.JPG (77.31 KiB) Zobrazeno 2180 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Modřín kandelábra

Příspěvekod Jakub Malcharek » 15 úno 2011, 15:23

Moc zajímavý strom a pěkný posun :jedna:
Nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí pohled zprava přes roh, je to fotka s číslem 22.
Musely by se ale provést nějaké úpravy, hlavně ten kmen co jde přímo dopředu.
Co ty na to? ;)
Jakub
Jakub Malcharek
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19 srp 2009, 16:15
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron