Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Příspěvekod Martin Havránek » 15 kvě 2018, 08:51

Zdravím všechny, chci si vysadit pár desítek modřínu a přemýšlím jaké modřiny, určených k dalšímu tvarování. Proto bych byl rad kdyby jste mi řekli jaké mají odlišné vlastnosti modřin opadavý a modřín japonský. Již jsem si o tom četl ale moc toho na internetu není, jediné co se všude opakuje je že je modřín japonský více odolný proti mrazu a znečištění ovzduší. zajímalo by mě který z modřinu lepe roste, více se větví, případně i slabé stránky? Co se tyče vzhledu mě nepřijde ani jeden hezčí než ten druhy každý má něco do sebe? předem děkuji za vaše názory a zkušenosti.
--
Martin Havránek
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Příspěvekod Pavel Šimsa » 16 kvě 2018, 14:53

V tomhle případě bych se řídil dostupností. Japonských modřínú tady moc nevykopeš. Koukám, že chce sázet pár desítek. To je dost na to, abys (pokud seženeš) vysázel polovinu toho a polovinu onoho. Pak se s námi můžeš podělit o zkušenosti :-).
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Příspěvekod Martin Havránek » 17 kvě 2018, 10:53

V mém případě se jedna o to začít úplně od sazenic takže spíš jde o cenu modřín opadavý je několikrát levnější, určitě vysadím oba druhy ale ještě nevím v jakem poměru, rad bych to promyslel přeci jen na tom bude víc jak hodně let práce :)
--

Martin Havránek
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Příspěvekod Jan Adámek » 17 kvě 2018, 12:40

Jestli máš takové skvělé možnosti, myslím, že nejlepší modřín na bonsai bude americký Larix laricina. Snese prý větší mráz a má kratší jehlice než ty, na které se chystáš.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Ktery je lepší: modřin opadavý nebo japonský

Příspěvekod Martin Havránek » 17 kvě 2018, 22:59

Larix laricina je zajímavy druh, ale co vím tak roste mnohem pomaleji, takže nanejvíš jeden kus jako zajimavost :)
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09


Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron