Modřín III

Modřín III

Příspěvekod Robert Černý » 22 kvě 2013, 21:26

Další můj modřín, který vám chci představit pochází z Brdských lesů.
Na jaře v roce 2010 jsem jej vykopal ve výšce cca 700 m.n.m. Po vyzvednutí byl zasazen ve směsi akadami a zeolitu v poměru 1:1. Po roce prošel prvním tvarování, které nebylo obtížné díky dostatku větví a jejich sklonu díky horským podmínkám. Největší problém byl absence konicity kmene. Proto došlo na frézování vrcholové partie kmene a ponechání růstu vrcholového tahounu. Není to ideální řešení, ale nic lepšího nešlo dělat. Navíc obrost je milosrdný a proto přes sezónu vrchol kmene skoro nevidím.
Letos dostal misku od Martina Ašenbrennera, ve které nesedí úplně ideálně. Je ještě zapotřebí trochu snížit bal. Letos to moc dobře nešlo, jelikož se za kmenem nachází silný kořen, který opticky zvyšuje bal a který je zapotřebí odstranit. Letos na to ještě nebyla odvaha, protože by to byl další velice razantní zásah do kořenů. To hodlám uskutečnit při dalším přesazování.
Trochu mě mrzí na poslední, součastné fotce příliš dlouhé jehlice, které mi letos vyjeli skoro na všech modřínech a strom by mohl vypadat lépe.
Přílohy
10.4.2010.JPG
2010 - po vyzvednutí
1.5.2011.JPG
2011 - po prvním tvarování
9.4.2012.JPG
2012 - druhé tvarování
27.7.2012.JPG
2012 - léto
14.5.2013.JPG
2013 - součastný stav
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Modřín III

Příspěvekod Bury76 » 03 čer 2013, 13:50

Ahoj Roberte
Trochu mi vadí ty spodní větve. Asi bych se snažil natvarovat tak aby zakryly tu dlouhou část bez obrostu. Nejlepší by bylo použít vždy jen jednu a dopěstovat noví obrost. Jsou to takové dlouhé vidličky.
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Re: Modřín III

Příspěvekod Robert Černý » 04 čer 2013, 17:28

Bury máš pravdu, že to není pěkný. Nad jednou se rozmýšlím, že jí odstraním, je taková pokusná, protože při prvním tvarování se dost nalomila a já jí ponechal na zkoušku jestli to dá. Jinak ty spodní větve jsou dost vyholený s obrostem na konci a na nějaký divoký kroucení už dost silný. Uvidíme co přinese čas.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano


Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků