Modřín Rococok

Modřín Rococok

Příspěvekod Martin Drábek » 16 bře 2013, 21:29

Ahojte,

přihazuji sem jeden modřínek, na kterém jsme s klukama pracovali během čtvrtečního večeru. Bylo to plodné setkání ;) a užili jsme si to jak se patří.
Jedná se vlastně o můj první modřín, který už mám na zahradě pár sezón. Nějak mě tento druh zatím moc neláká, ale třeba si k modřínům postupně najdu svoji cestu. Oprosti listnáčům to byla příjemná a lehká práce s rychle viditelným výsledkem. Jednalo se pouze o prostřih větví, vylomení hlavní větve, na kterém se bude dále pokračovat a finální nadrátování. Uvitám nápady, náměty, kritiku ;) . Přihazuji pár fotek, vice na blogu.
http://leafbrothers.blogspot.cz/2013/03/larix-decidua-unexpected-first-styling.html
Přílohy
1.JPG
1.JPG (86.44 KiB) Zobrazeno 3697 krát
2.JPG
2.JPG (72.09 KiB) Zobrazeno 3692 krát
3.JPG
3.JPG (119.35 KiB) Zobrazeno 3702 krát
4.JPG
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Martin Cigánik » 17 bře 2013, 00:32

Nazdáár,
pěkný matroš. Ten půjde. Krapet bych ho naklonil a zlikvidoval ten jinosaurus a bude vypadat cool. Pak jen dopěstovat obrost a bude se mu u mě líbit:-)
Přílohy
modř.jpg
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod lacike » 17 bře 2013, 09:01

Ten naklon dolava, to uz je trocha vela :-) ak, tak nieco medzi povodnym a Martinovym. O vyslednom naklone je podla mna este skoro hovorit, vsetko sa ukaze, ked bude hlavna vetva stiahnuta do finalnej pozicie..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Jarek Servus » 17 bře 2013, 10:16

Souhlasím s odstraněním "jinosaura" a trochu bych upravil náklon. Je to opravdu pěkný základ.
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (152.21 KiB) Zobrazeno 3620 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 18 bře 2013, 00:24

Tenhle strom je svou přirozeností vzpřímený a momentálně směřuje "logicky" doprava za hlavní větví, takže jakékoli větší naklánění doleva nevidím jako vůbec žádný přínos, spíše komplikaci :) .
Ohledně jinu to bylo jasné od začátku - Martin se ho za žádnou cenu nechtěl vzdát a i když já bych ho v tomto konkrétním případě nejspíš oželel, asi bych se takového prvku taky nezbavoval hned při prním tvarování, ale nechal vše uzrát s dalším vývojem stromu - rovný jin mimochodem dobře doplňuje vzpřímenou podstatu stromu, kdy se jedná o bývalý odemuřelý terminál, jakýmkoli větším (podle mě zbytečným) náklonem by už nedělal nic jiného, než jenom "trčel" a opravdu by se už ke stromu nehodil :D .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Mirek Halatin » 19 bře 2013, 20:17

Pokud zlikvidujete "jinosaura" bude z toho nudný poměrně běžný strom. Už by mě nebavil, tak jako mě baví teď.
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod danius » 19 bře 2013, 22:08

Asi bych "jinosaura"neodstraňoval ale vytrhal dřevo tak,aby vypadalo jako u přirozeně zvětralýho dřeva ,pokud to ovšem ještě jde a není moc přeschlý.Teď to vypadá jako nějaký rozvětvený kolík,je to prostě moc kulatý.Trochu ještě upravit přechod kmenu na nový vrchol a bude to parádní založení stromku.
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Martin Drábek » 19 bře 2013, 22:24

Vyjádřím se jako poslední, ale dříve to nešlo. Jinosaura chci určitě zanechat. Říká něco o vývoji a historii daného stromu, jasně určuje diskutovaný náklon a dělá z tohoto modřínu, alespoň pro mě, něco víc než jen další modřínovou bonsaj. Už při výkopu jsem měl jasno v tom, že bude nedílnou součástí stromu a dalo se čekat, že bude provokovat a nebude každému po chuti. Právě tím, momentálně nevzhledným jinem, vybočuje ze standardní bonsajové škatulky.
Každopádně jediný, kdo byl pro zachování, byl Mirek, no aspoň nejsem sám :lol:. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet. Třeba se časem nechám přesvědčit k odstranění.

Ten jsme našli spolu Marťas ;) , pamatuješ si ho?
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Martin Drábek » 19 bře 2013, 22:27

Danius: určitě se na tom zapracuje, teď ho už nechám v klidu a mrknu se na něj trošku více zase za rok. Jaro je za dveřma a musí se pracovat i na jiných kouscích ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Modřín Rococok

Příspěvekod Josef Vrážel » 20 bře 2013, 08:48

No já bych na odstranění jinu také nespěchal....myslím, že to je To nejzajimavější na stromě ...
Josef Vrážel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 23 říj 2011, 21:04
Bydliště: Karolinka , okr. Vsetín

Další

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků