Smrekovec 2

Smrekovec 2

Příspěvekod Ivet » 22 črc 2011, 20:21

Na poslednej tohtorocnej bonsaj akcii v Trusalovej som bola poctena byt dalsou majitelkou tohto smrekovca. Zial som nestihla odfotit vychodzi stav a cakam od predosleho majitela nejake foto, aby som si mohla zadokumentovat jeho vyvoj ( potom dolozim foto vychodzieho stavu ). Kym sa tak stane, dovolte mi predstavit vam tento novy prirastok. Ide o smrekovec, ktory bol 5 rokov pestovany vo volnej, je pekne zapestovany a ma sa k zivotu. Povodny majitel s nim mal iny zamysel, uz bola zhruba vypestovana kostra vetvenia. Ja som sa vsak rozhodla pre znizenie na nizsiu vetvicku, co pomoze vylepsit konicitu kmena a prida mu na zaujimavosti. Kedze tato vetva je hrubsia, zasla som do nejakych predajni s naradickom a zakupila stolarsku zverku a sponovak, prostrednictvom coho sa mi podarilo dostat konar do zelanej polohy a tu zafixovat. Samozrejme pred tym doslo aj k odstraneniu nepotrebnych konarov ( mozno pojde este minimalne jeden dalsi, ale aby mal smrekovec dost obrastu na dalsi rast, este som ho ponechala ) a k pozakracovaniu dlzky niektorych vetviciek. A teraz budeme cakat do jari a dufat v dobre prezimovanie.
Přílohy
Smrekovec1-072011 (2).JPG
Smrekovec1-072011 (2).JPG (68.5 KiB) Zobrazeno 1208 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Smrekovec 2

Příspěvekod Ivet » 08 pro 2011, 17:39

Mame tu este taky medzistupen vo vyvoji tohto smrekovca, nakolko sa mi pred par dnami podarilo trochu ho po prvy krat roztvarovat a nadrotovat vetvicky do pribliznych poloh. Spodne jiny prejdu este dalsou redukciou, pripadne budu uplne odstranene, uvidim ako zapadnu do koncepcie, ked sa na rok zazelenaju ihlice. Ocenim vas nazor, kedze je to druhy krat v zivote, co som tvarovala smrekovec.
Přílohy
Smrekovec1-122011.JPG
Smrekovec1-122011.JPG (28.84 KiB) Zobrazeno 785 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Smrekovec 2

Příspěvekod Milena » 08 pro 2011, 17:46

No, Ivet, pro moje "babské" bonsajové oči vypadá modřín nádherně, a což pak až se zazelená. Co uděláš s jiny dole, to rozhodnutí má dost času. Hlavně, že ti některý dobře posloužil na uchycení drátu. Jestli jsi opravdu drátovala teprve podruhé, tak jsi podle mne skrytý talent a držím palce do budoucna.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Smrekovec 2

Příspěvekod Ivet » 08 pro 2011, 18:32

Ahoj Milenka, aby som uviedla svoje slova na pravu mieru, stromov som tvarovala uz viac, ale typ smrekovec po druhy krat. Zvacsa to boli listnace a par borievok.
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Smrekovec 2

Příspěvekod Martin Iša » 08 pro 2011, 21:30

Ivet, asi bych to malinko zkrátil. :think: Nějak ta síla šla všechno do vrcholu. ;)
Přílohy
Smrekovec1-122011.JPG
Smrekovec1-122011.JPG (46.22 KiB) Zobrazeno 707 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano


Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků