modřín Martin

Re: modřín Martin

Příspěvekod kuncarladislav » 08 bře 2011, 19:03

Jardo taky bych ho nechal tak jak je.Proč by musel mít za každou cenu pokroucenej kmen.Vždyť i v jednoduchosti je krása a v tomto případě to platí dvojnásob.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: modřín Martin

Příspěvekod Michal Vlachovský » 08 bře 2011, 21:08

Ahoj Jardo už je tady toho dost napsáno. Já bych strom při přesazení akorád jinak naklonil. Pohled ze stran bych srovnal tak aby spodní část kmene byla rovně a vykláněla se akorád horní část která je sama od sebe k pozorovateli. Jinak strom bych určitě nesnižoval spodní část kmene je skoro rovná a zbytek pohybu je lehčí, tak na rovném kmeni potom vybudovat nějaký velký pohyb? Mě osobně by to nesedělo, takhle je celý kmen v lehkém pohybu, tak jak to mam u Modřínů rád. Takhle mi přijde strom přirozený. Horní část koruny bych poupravil střihem a celkově bych si pohrál s větvením a jemným doladěním drátováním. Taky je tu napsáno, že horní větvě jsou už moc silné, ale u modřínu bych to zase až tak moc neřešil a silnější nežli první třetina koruny nejsou, řešil bych to tím, že bych v horní třetině stromu vrátil obrost. Větve už bych níže nestahoval přijde mi to dostačující, prostě bych akorád doladil horní třetinu stromu a podle mého názoru by byl strom moc povedený.
Uživatelský avatar
Michal Vlachovský
 
Příspěvky: 118
Registrován: 19 říj 2010, 19:57
Bydliště: Mirošovice u Prahy
člen ČBA: ano

Re: modřín Martin

Příspěvekod vláďadošek » 08 bře 2011, 21:23

Jsem rád že jsem trochu rozproudil diskusi,,nechtěl jsem snižovat celkovou výšku rostliny,jen vylepšit konicitu a vrchol vytvořit z cca 6.-7.větve..picnout to dole je samozřejmě nesmysl..
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: modřín Martin

Příspěvekod Michal Vlachovský » 08 bře 2011, 22:03

Konicitu bych vylepšil zvětšením stromu, třeba o dvě patra a letama se to hezky vyrovná a bude to přirozený a podle mého názoru dostačující.
Uživatelský avatar
Michal Vlachovský
 
Příspěvky: 118
Registrován: 19 říj 2010, 19:57
Bydliště: Mirošovice u Prahy
člen ČBA: ano

Re: modřín Martin

Příspěvekod Jarda Marek » 13 bře 2011, 18:56

Strom zůstane zatím tak jak je a budu pracovat pouze na vrcholové části, která je bez obrostu špatná :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků