modřín II

Re: modřín II

Příspěvekod tomikzlesa » 02 dub 2011, 23:59

prosím o vysvětlení čím by ten strom byl zajímavější po tom sesazení :shock: :shock:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: modřín II

Příspěvekod Dan Pánek » 03 dub 2011, 21:45

Zmizela by ta nepříliš přirozená špalkoidní čast nad první větví

Nevím, jestli bych do tohoto prcka šel hned, ač to "blbé ale velmi zajímavé" nasazení vidím. Možná by za úvahu stálo zkusit z druhé větve odspodu vrchol a od první k té druhé větvi zajistit konicitu pomocí shari.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 01 kvě 2011, 17:06

tak jen pro představu stav z dnešního dne
Přílohy
1.jpg
1.jpg (133.22 KiB) Zobrazeno 3430 krát
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 22 kvě 2013, 18:49

Aktuální stav po roce.
Přílohy
IMGP3810.JPG
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Martin Cigánik » 22 kvě 2013, 20:08

Já si nemůžu pomoct, ale ten strom prostě neroste...Vypadá na chlup stejně jako na jaře 2011. Nevidím tam žádný výrazný posun. Ten stromek je nemastný neslaný. Hned zezačátku tohoto tématu byla k vidění fotka velmi podobného(samozřejmě výrazně promakanějšího) stromu. Ale abychom došli takového tvaru, tak strom musíme nechat růst a to tady nevidím...
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 22 kvě 2013, 20:49

Martine nic ve zlém, ale nějak nechápu jak jsi to myslel, že strom neroste. Modříny mi raší třikrát za sezónu a třikrát je stříhám. To mě přesvědčuje, že roste velice dobře. Současný tvar stromku chci ponenat :!: , proto nyní pracuju za zahuštění a výměně obrostu za jemější a myslím, že se to celkem daří.
Kam by jako měl růst? do vejšky nebo do šířky?
Martin: Hned zezačátku tohoto tématu byla k vidění fotka velmi podobného(samozřejmě výrazně promakanějšího) stromu. Já jsem ale nešel touto cestou a držel jsem se původního tématu.
Možná že to jedna fotka dostatečně nevystihne. Autorovi to možná někdy nedojde, když strom dokonale zná. A proto by asi bylo opravdu lepší přikládat i videa jak se jednou zmínil Tomík.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Martin Cigánik » 22 kvě 2013, 20:53

No podle mě se moc s obrostem nehlo. Neber to zle. Je to klasický vliv jedné fotky,ale prostě podle své zkušenosti s tím, jak modříny rostou, si myslím, že mezi posledníma dvěma fotkama je minimální rozdíl. Z toho mi vychází, že to stříháš moc. Ale ještě jednou říkám, je to názor podle fotky...
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: modřín II

Příspěvekod Venca Stropek » 26 kvě 2013, 12:40

Modřín vypadá velmi zdravě a určitě i přirůstá, ale musím se přiklonit k názoru, že jsem nezaznamenal nějaký posun. Píšeš, že chceš takto modřín ponechat a dopěstovat jemný obrost, ale myslím, že by to potřebovalo nějak ten strom definovat. Od toho pěkného zlomu v dolní části kmene to k vrcholu pokračuje takovým táhlým obloukem bez větví a konicita v tom vrcholu je řešena na velmi krátkém úseku. Osobně bych se pokusil sesazením tento nedostatek přepracovat i za cenu vyšší varianty konečného výsledku. Po přepracování velmi pěkné spodní větve by tak mohlo vzniknout poměrně zajímavé dílko. Pokusil jsem se to čmárnout...
V reálu to může opravdu být jinak, ale podle jedné fotky... Opravdu má modřín pěknou, zdravou barvu a má se jistě k světu. Nemáš fotku před narašením?
Přílohy
virt 1.jpg
virt 1.jpg (83.46 KiB) Zobrazeno 2947 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 26 kvě 2013, 20:28

Venco, fotku před rašením jsem bohužel nestih.
Pravda je, že mě nikdy nějaký jiný řešení stromu nenapadlo, to bude tím, že nemám dobrou představivost :oops: a že jsem byl od začátku tak nějak "zakoukanej" do původního záměru. Každopádně tvůj návrh není možnej z důvodu silné vrcholové partie a absence kónicity. Ale strom bude pravděpodobně v Merklíně, tak si můžem najít chvilku a probrat ho. Nebráním se novým podobám svých stromů, protože když jsem včera koukal na všechny svoje stromy, tak jsem si říkal, že čím to dělám dýl, tím víc vypadají na h.... :evil: :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Martin Kolacia » 26 kvě 2013, 22:13

Bez zlého jazyka musím říci že se mi strom vůbec nelíbí. Větve jsou divně nasazené , odkrytá nepěkná a rovná část , vrchol neurčitý - nevyvážený. Pokud stříháš 3x tak stříháš brzo .... nech strom odrůst cca 10cm a pak teprve střihni ...na místech kde potřebuješ víc síly střihni až po druhém narašení. Uvidíš že pokud bude mít strom více energie , více toho zvládne. Takto opravdu nevypadá že by se s ním něco dělo.

Za sebe bych šel do něčeho rasantnějšího ... buď sesazení jak tady kluci navrhovali , nebo odfrézování kmenu a další ohyby.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

PředchozíDalší

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron