modřín II

Re: modřín II

Příspěvekod Milan Karpíšek » 12 srp 2010, 19:44

Hoši hlavní rozdíl je v tom, že Luboš Šebek má dloholété zkušenosti a pozná zdali je ten strom opravdu v kondici.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 12 srp 2010, 20:25

Hoši hlavní rozdíl je v tom, že Luboš Šebek má dloholété zkušenosti a pozná zdali je ten strom opravdu v kondici.


To je sice pravda, ale vtip je opravdu v tom, že po půl roce prostě a jednoduše NEJDE poznat, jestli je strom v takové kondici, aby se na něm dal provést další stresující zákrok (leda tak, jestli přežije) a u modřínů tím tuplem. A to už může být tady Robert, Luboš Šebek, nebo třeba Walter Pall, atd., atd. (dosaďte si svou oblíbenou bonsajovou celebritu) :) ;) Čím rychleji se tohle naučíme, tím méně stromů nám všem zajde pod rukama.
Pak je samozřejmě otázka tvarování/"tvarování" - zákrok prezentovaný Robertem, ale považuju za dost stresující, neříkám když někdo odstřihne jednu dvě větvičky.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Martin Iša » 12 srp 2010, 20:28

Dnes jsem ho viděl naživo.Opravdu je to o něčem jiném, fotka to nevystihne.Ten spodek s tou větví je "bomba", dělá to strom nevšední , zajímavý.Po debatě zůčastněných, je možností několik. Ale všichni jsme se shodli, že spodek nechat.Bude to opravdu pěkný strom. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Milan Karpíšek » 12 srp 2010, 20:30

jo samozřejmě máš pravdu je lepší počkat
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 srp 2010, 20:30

A je tak vitální, že letos už raší po třetí a vrtí ocáskem :P .
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod tomikzlesa » 13 srp 2010, 10:02

No tady se to rozjelo, když Robert v letě ten modřín, vykopány téhož jara, poprvé tvaroval, tak mi taky běhal mráz po zádech :lol: ale každý svého stromu strůjce. Tak nějak souhlasím s Lukášem, je úplně kdo si tvaruje strom třeba měsíc po vykopání nebo tentýž rok, a klidně to prezentuje na DVD. Když mu strom přežije má štestí, určitě to není o tom že "pozná" či nepozná že strom je v kondici.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: modřín II

Příspěvekod pájaombre » 13 srp 2010, 10:55

Čauky kucí :D Stromek v kondici :?: toť otázka,jeden z mích modřínků yamadori,pracoval jsem sním asi deset let,zdravé kořeny,slušná borka,jehličky radost pohledět :jedna: z mojí strany plná péče a hle :shock: :o během dvoutýdnů úplná sušina :evil: dodnes nevím proč :think: můj závěr je,že se stromky je to někdy jako s lidskou tělesnou schránkou,dnes zdráv a pln sil,ale zítra :?: :?:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 13 srp 2010, 10:59

Tome tvaroval se na podzim, ne v létě :jedna: to by byl opravdu extrém :mrgreen: .

Jinak ANO ANO ANO, já také na stromy kopané v jednom roce minimálně rok nesáhnu. Více méně v tomto případě jsem udělal vyjímku a dopaldo to dobře. Jinak to nikomu neradím ani se nasnažím svůj čin nějak vyzdvihovat či prezentovat.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod Robert Černý » 30 bře 2011, 22:31

Tak po nějakém čase vám přiblížím tento modřín. Před pár dny přišel přesadit (akadama+zeolit) do oválné misky od L.K. Dále bych rád pracoval hlavně na obrostu. Vyznačená místa ukazují jin, který jde přímo proti pozorovateli a proto přijde odstranit. Další označené místo naznačuje hokejku, která se taktéž odstraní. Vrcholová partie kmenu není dokonalá, a proto bych ji rád časem zakryl obrostem.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (125.59 KiB) Zobrazeno 2040 krát
2.jpg
2.jpg (126.05 KiB) Zobrazeno 2008 krát
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: modřín II

Příspěvekod tomikzlesa » 01 dub 2011, 09:27

Bobíku, tady by to fakt chtělo ze všech stran, nebo mi ho klidně přivez ukázat :D
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

PředchozíDalší

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků