Modřín Vodník

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod tomikzlesa » 28 bře 2010, 00:15

Luki špatně sem to asi napsal, myslel jsem tlouštku jednotlivých větví, ne délku. Ty slabé a silné vetve v jedné víšce mi prostě nesedí.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 28 bře 2010, 00:36

No jasně. Ty tenké větvičky jsou ty úplně nově vystavěné, v podstatě z pupenů přímo na kmeni, ty momentálně hrubší jsou zase základy starých větví zakrácené a dopěstovávané z bližších výhonů. Chce to ještě čas. 8-)
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 21 led 2011, 13:12

Tak zas uplynul rok a dostalo se i na tento modřín. Rána po sesazení je opět o něco lépe zavalená, i když to jde pomalu - snad do 5 let by to mohlo zarůst kompletně, na jaře zase obřežeme hrany kambia a budeme čekat, co letos předvede.
Něco mě na stromu začalo hrozně štvát a zjistil jsem, že to jsou 2 věci: špatně nasazená zadní větev, kterou jsme následně bez váhání vylomili, a lehké rozšíření v prvním ohybu kmene, kde jsem založil menší shari, které bude v příštích letech rozšířeno o něco do šířky (v tomto chci ale raději postupovat pomalu, aby nebyly ohroženy některé větve), možná i výš po kmeni. Vylomením zadní větve se otevřelo až příliš prostoru mezi vrcholem a spodnějšími větvemi, vrchol sice do pár let doroste, zvažujeme ale přikájení jedné větve do těchto míst. Pozdává se nám i další pohledovka při pootočení stromu po SHM.
Fotogalerie tohoto modřínu byla doplněna o nové fotky z posledního tvarování - http://www.bonsairoznov.cz/fotoalbum/bo ... 03---2010/.
Přílohy
modvod22_2011leden.JPG
před
modvod23_2011leden.JPG
po
modvod26_2011leden.JPG
vylomená větev před
modvod27_2011leden.JPG
vylomená větev po
modvod32_2011leden.JPG
nová možná pohledovka
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod Lada Fabián » 21 led 2011, 14:03

Luky,nemáš obavy,že se šari zavalí?Zvláště u modřínu.
Jinak pěkný stromek. :clap:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod Vahada » 21 led 2011, 18:07

Lukáši, tak to co jsi udělal s tím sesazením, to je přesně můj záměr. Na radu jsem se ptal ve vedlejším vlákně Modřín - vylomení větve, jen mám bohužel tu horní větev trochu tvrdší. Já sice nemám tak pěkný pohyb ve kmeni jako ty, ale v principu se snažím o něco podobného.
Jsem moc rád, že jsi toto vlákno oživil, protože i když jsem ho už viděl, tak jsem si na něj teď nevzpoměl. Vývoj od prvního obrázku je perfektní, alespoň úpodle mého názoru - celý stromek je moje "krevní skupina". Budu ho sledovat a těším se na další vývoj. To vylomení horní levé větve mu pomohlo...
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Modřín Vodník

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 24 led 2011, 17:29

Všiml jsem si, že jsem zapomněl odpovědět Láďovi.

nemáš obavy,že se šari zavalí?Zvláště u modřínu.


Jak už jsem psal, tak modřín určitě bude zavalovat, není ale nic jednoduššího než vzít jednou za rok za dva frézu a zával očistit - takto se nám pak shari krásně vrství a vše vypadá přirozeněji. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků