dlouhán

dlouhán

Příspěvekod Milan Karpíšek » 08 bře 2010, 20:59

loňské yamadori, tvarovat se bude nejdřív možná na podzim ale spíše až za rok. Pravděpodobně budu muset přikájet nějaké větve na kmen a na větve. Ty teda natvaruji už letos na místa kde se je pokusím příští rok přikájet. Modřín je docela velikej, na nebari 10cm a výška nyní tak 140cm :roll: :lol:
Trošku si s ním lámu hlavu tak jsem si ho nafotil a pořád kolem něj chodím a čekám jestli mě něco napadne. O sundání na první větev tu nechci ani slyšet, přemýšlel jsem na druhou ale ta má v nasazení do poloviny mrtvé dřevo. Takže jakákoliv manipulace bude docela o hubu. Já osobně jsem zachovat rostlinu v plné výši. Konicitu má relativně dobrou. Největší problém je že větve jsou téměř všechny jen z jedné strany až teda na tu nejspodnější. Proto přemýšlím nad přikájením slabších větviček ke kmeni. Když jsem si se stromem otáčel kolem dokola pořád mi vychází jako nejlepší pohledová strana strana A. Hlavně tedy kvůli tomu spodnímu oblouku který by z druhé strany dělal břicho. Taky větve tím že jsou vzadu bych viděl jako plus, na vytvoření hloubky a zadní větve. Z druhé strany by byl problem že bych je měl sice více ve přední straně ale nebylo by nic vzadu. Finální výška by pak byla něco mezi 110-120cm. No toť asi vše máte někdo lepší nápad?
Přílohy
A.JPG
B.JPG
C.JPG
D.JPG
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod Martin Iša » 08 bře 2010, 21:21

Tak pokud chceš zachovat výšku, tak asi to co jsi navrhoval .Přikájet větve a klasiku.Uvažoval jsem "ve větru", ale nevím. :think: Ještě tak možná dloooouuuhou polokaskádu. :) Ale to bys musel nakonec posadit Čínskýho rybáře, aby to dostalo tu pravou hloubku. :mrgreen:
Přílohy
C.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod Milan Karpíšek » 08 bře 2010, 21:53

je tam perfektní nebari a v náklonu v jaký jsem fotil je v rovině. To bych asi takhle nezasadil Martine
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2010, 08:27

Milane a co odstranit horní dvě větve, z té třetí udělat vrchol a korunku, na pravou stranu dodělat větev do prava a do zadu. Jen nevím, zda by šlo chytře narovnat to nasazení vrcholové větve, aby tam nevznikl ostrý lom.
Nebo druhá varianta- odstranit opět horní dvě, stromek dotvarovat celý do leva, na pravou stranu přisadit další stromek a ten tvarovat doprava. Mezi kmeny by pak vznikl prostor bez větví- což by i v přírodě mohlo být reálné.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod Milan Karpíšek » 09 bře 2010, 09:42

Láďo můžeš to jen tak lehce skicnout na na pc nějak tomu moc nerozumím
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod tomikzlesa » 09 bře 2010, 10:38

V práci jsem bohužel omezen jen na kreslení :( mě se líbí hned orvní fotka a já bych do toho šel následovně...pokud by sis tam Milane jeste prikájel pár větví myslím že by to nebyl špatny strom, pokud sem dobře koukal tak větve sem krom jedné využil všechny, ale nevim kde jsou pupeny :D

jen lehký virt.
Přílohy
A.JPG
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: dlouhán

Příspěvekod Milan Karpíšek » 09 bře 2010, 10:44

no to je taková ta klasika, chtělo by to něco zajímavějšího. Takhle mi příjde že ten strom moc nevynikne.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: dlouhán

Příspěvekod Tom Benda » 09 bře 2010, 11:03

Láďo, to není špatnej nápad s tím druhým stromkem. Menší přikrčenec, schovaný pod tatínkovým deštníkem.
Tom Benda
 
Příspěvky: 31
Registrován: 06 úno 2009, 23:34

Re: dlouhán

Příspěvekod tomikzlesa » 09 bře 2010, 11:10

naprostá klasika :D ale co s ním jinýho ? řezat tak pěknej kmen někde v půlce je podle mě škoda, a jak psal Lukáš na Kai někam do skupinky :) to byla pořádná skupinka :D s přisazením menšího stromku by tenhle samozřejmě působil úplně jinak.....coč by asi pomohlo

ale stejně si myslím že máš Milane už vymyšlenou nějakou bejkárnu ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: dlouhán

Příspěvekod Šumpich Petr » 09 bře 2010, 11:26

A co něco takovýho
Přílohy
A.JPG
Uživatelský avatar
Šumpich Petr
 
Příspěvky: 103
Registrován: 19 led 2010, 10:50
Bydliště: Štítary u Znojma

Další

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků