Modřín

Re: Modřín

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 úno 2009, 22:36

Tmavá miska by jí určitě více slušela, to jo. Když hranatá tak se zaobleními hranami.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Modřín

Příspěvekod Josef Soukal » 05 úno 2009, 09:20

vláďadošek píše:..... a ostatníbych pravděpodobně vycvakal a nechal nově narůst..možností je ale víc..


Ladislav Kotál píše:..... Nebráním se stříhání-modříny obráží na povel,tenhle je ale malinkej,výška asi 25 cm,proto ta šikmost a netradiční tvar...


Zdravím vás. Rád bych zareagoval na výše uvedené věty. Dle zkušeností některých kolegů vím, že modřín umí prorašit ze staršího dřeva, aniž by v tom místě byl brachyblast, ale považuji to za vyjímečný jev- nebo alespoň u mně se to ještě nikdy nestalo. Máte s tím snad, Vláďo a Láďo, jiné zkušenosti?

Jinak strom se mi líbí, stejně jako další stromy prezentované před časem na B-Dnes.
Je na co koukat, moc pěkné Láďo :!:

A ohledně misky jsem taky pro obdélník.
Zdraví Pepa
Josef Soukal
 
Příspěvky: 100
Registrován: 04 úno 2009, 15:40

Re: Modřín

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 úno 2009, 09:46

Moje zkušenost s rašením modřínů je výtečná, mnohokrát raší i z míst kde bych ani já nevyrašil :D .Mám dojem, že za to může automatická závlaha (mlha) dvakrát denně a substrát sansa+ akadama.(po roce je tam tolik hub, že rostou i na povrchu.)Celý den jsou na plném slunci.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřín

Příspěvekod vláďadošek » 05 úno 2009, 14:09

Mám naprosto stejné zkušenosti,používám stejný substrát,podmínkou takových zásahů je perfektní zakořenění!
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: Modřín

Příspěvekod Jiří Svačina » 06 úno 2009, 20:43

Mě se ta miska líbí a myslím si že i rozměrově sedí k této rostlině. Snad jenom by chtěla pozvednout - zasázet o trochu výš. Doporučuji vyrobit rozměrově stejnou oválnou misku, jen pro optické zmenšení s nějakým proužkem při horním okraji. Tmavší barvu lze celkem snadno docílit přidáním buď černého pigmentu nebo burelu. K dostání třeba u H+K Lubná.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Modřín

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 úno 2009, 22:03

Pane Svačina,H+K Lubná jsou moji dvorní dodavatelé,pigment i burel jsem několikrát vyzkoušel, ale protože pálím v plynu, vyleze z toho vždy slušně řečeno fujtajbl, že s tím jsa rozdováděn vždycky praštím (zaplať pánbůh, že jen vzorky), proto jsem psal,že černou neumím :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřín

Příspěvekod Mirek Halatin » 15 úno 2009, 00:07

Zdravím vás pane Kotál.
Moc hezká rostlina a chtěl bych se dostat také do vaší sbírky. Automatická závlaha 2krát denně je opravdu luxus, který vám naprosto neskrytě závidím :lol: . Co mi na rostlině trošku nesedí je nasazení pravé spodní větve, trošku bych se ji pokusil přihnout níže, a vedení levé spodní větve, které myslím může jít už od nasazení trošku níže a pak se naopak ladně vracet s lehkou vlnkou. Ale to už je věc vkusu. Každopádně i tak, moc hezké. ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Modřín

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 úno 2009, 10:14

Mirku, děkuji za tvůj názor,určitě je k zamyšlení. Pravá spodní větev je blbě nasazena a už změnila svůj tvar několikrát.Určitě bude potřebovat ještě dolů,jak píšeš. A co se týká závlahy,v současné době myslím že to už není luxus,ceny jsou docela dobré a je tolik příležitostí...(svátek,narozky,ježíšek) :P :P .
A prosím o tykání :P :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřín

Příspěvekod Ladislav Kotál » 27 úno 2011, 14:44

Tak jsem se zase vrátil k dalším fotkám současného stavu. Letos bude přesazen do nějaké lepší tmavé misky,jakou jste mi doporučovali :jedna: .Kůra stárne a praská, větve zahušťují, co víc si přát. Velikost je asi 30 cm výška, průměr kmene u nebari 7 cm.
Přílohy
2011-03-02_150910.jpg
2006,,,,2008,,,2008
2011-03-02_150940.jpg
2011,,, 1. pohledovka, 2. bok, 3.zadek, 4. bok
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřín

Příspěvekod Michal Vlachovský » 27 úno 2011, 15:14

Opravdu pěkná změna po těch letech. Strom se dobře vyvíjí a kůra už je opravdu pěkná. :)
Uživatelský avatar
Michal Vlachovský
 
Příspěvky: 118
Registrován: 19 říj 2010, 19:57
Bydliště: Mirošovice u Prahy
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Modřín (Larix)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků