Lípa velkolistá

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Martin Iša » 11 črc 2010, 20:53

Ještě to doplním.Až se ti objeví pupeny, nech jen dva nejblíže ke kmeni, ostatní vyloupej.Taky rády raší v paždí větve, ty taky odstraň.Až se rozjedou, a budou mít alespoň tři listy, uřízni nad a nech "čudlik".On zaschne, pak se odstraní.Ono když to střihneš hned za výhonem, rádo to někdy zaschne.No, a jseš na začátku budování koruny. ;) Hodně úspěchů. :jedna:
Přílohy
lípa.jpg
lípa.jpg (89.67 KiB) Zobrazeno 2093 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Lojza Sedlák » 11 črc 2010, 22:09

Jo jo, Martine to by jsi nade mnou musel stát a za každý špatný zásah mě dát jeden nebo raději dva výchovné,abych to vše pochopil hned na poprvé.Já jsem ty dva výhonky bral na každém rozvětvení.jinak musím říci,že ty dvě dlouhé větve se mě také nelíbí.Fiknu je jak jsem označil jestli to bude již správně.
jejda dívám se,že jsi mě poslal další fotku a tak nevím,zda to co jsem označil nebude ještě málo.
Moc ti děkuji za trpělivost,kterou se mnou máš !!!
Přílohy
lípa.jpg
lípa.jpg (88.5 KiB) Zobrazeno 2062 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Martin Iša » 12 črc 2010, 07:46

Ty co jsou moc vytáhlé, fikni na jednu a ty ostatní na dvě. ;) A postupuj podle předešlého příspěvku. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Lojza Sedlák » 30 srp 2011, 15:39

Můžete mě prosím poradit co dělám špatně u těchto líp,že mě tak brzy opadávají a nedělají žádné přírůstky.Ten vysokokmen byl obsypán květy,které jsem ale odstranil v domnění,aby mě stromek nevysilovaly.Starám se o ně stejně jako o druhé dvě,které jsem seřízl na špalek,mám je v záhoně a spíš ve stínu.jedou jako blázen s přírůstky kolem 50cm a stále mají pěkně zelené listy.Jediný rozdíl je v tom,že tyto dvě jsou na plném slunci.Obávám se,že to bude důvodem proč tak špatně prosperují.pokud tomu tak je tak se asi budu muset s pěstováním líp rozloučit,jelikož možnosti stínu nemám.
Za vaše postřehy a rady děkuji.
Přílohy
DSCF2011.jpg
DSCF2011.jpg (96.86 KiB) Zobrazeno 1772 krát
DSCF2012.jpg
DSCF2012.jpg (99.33 KiB) Zobrazeno 1776 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Jarda Marek » 30 srp 2011, 19:57

Lojzo vypadá to na přisušení a prudký přechod na noční chlad si vysvětlují příchodem podzimu, nechal bych je být, dal do stínu a na jaře se uvidí ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Lojza Sedlák » 30 srp 2011, 22:10

Jardo děkuji,
bohužel jsi potvrdil moji obavu,to v případě té malé.Ta mě začala takto blbnout již začátkem léta a to samé udělala již loni jenom to bylo koncem léta.Toho přisušení jsem se bál a tak jsem se snažil aby se tak nestalo,bohužel se mě to zřejmě nepodařilo.U toho vysokokmenu by to mohlo být tím nočním ochlazením a také tím přisušením.Všechny svoje stromky zalévám jednou denně a dvakrát rosím postřikovačem.tyto dvě lípy jsem zaléval dvakrát denně,ale asi to bylo málo.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Lípa velkolistá

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 31 srp 2011, 14:06

Lojzo Lípy tohle dělají.Na přímem slunci to neuzalejváš ani kdyby jsi se zbláznil. Nejdřív ti zaschnou špičky.Ale chce to klid na jaře nejspíš v pohodě vyraší. :D ( teda možná nějaká větev to nedá)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Lípa (Tilia cordata)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron