Lípa ze záhonu

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod Roman Hlavinka » 09 dub 2017, 18:10

:jedna: moc pěkná Luki :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod Martin Iša » 10 dub 2017, 09:47

Opravdu pěkný vývoj :jedna: Teď už jen stárnout a zhrubnout.Luki máš na to nějaký fígl, nebo to necháš na přírodě?A co jemnější obrost, zmenšování listů.Poděl se se svými zkušenostmi ;) Jaké máš zkušenosti se zavalováním ran?Podle mých zkušeností je na střihání větších větví nejlepší červen, začátek července.Rány lepší zavalují, páč když to udělám brzy na jaře, rány se "rozšklebí" :) To znamená, že okraje borky na ráně se odlupují.Ale po zaschnutí to jde jemně přebrousit.Tak jen houšť :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod Milan.Hupak » 10 dub 2017, 19:18

Lukáši, hezký posun stromečku, ale podle mého oka se ten stromek jeví pořád jako mladý. Zkusil bych postahovat slabé větvičky trochu dolů. Tím by určitě zestárnul. Ať se daří. :jedna:
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod Martin Iša » 10 dub 2017, 20:08

No, já si myslím, že to není zrovna Lukášův záměr.Ten strom se samozřejmě vyvíjí a já bych si dovolil tvrdit, že bude mít přirozený vývoj.Řekněme , že teď je ve "středním věku" :) Jako v přírodě ;) Ale uvidíme, co na to Luki.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod David Kolis » 11 dub 2017, 11:52

Čau Lukáši,
paráda, moc se mi páčí jak je rozvětvená. Mě se to větvení nějak nedaří, stále pouští pupeny z paty větve a jinde se jí moc nechce, asi špatně stříhám.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Lípa ze záhonu

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 16 dub 2017, 18:18

Díky za reakce! Na stárnutí nemáme žádné speciální prostředky, chce to "jen" čas :) . S velkým řezem souhlasím - ještě lépe bych ovšem řezal už na začátku teplejšího období (tedy spíše květen/červen), ať má strom dost času na opětovné narašení a taky zavalování (to se dá v podstatě obecně vztáhnout i na ostatní listnáče).
Lípa byla prozatím tvarována jen jednou, a to naposledy před 4 lety, takže při dalším tvarování se budou dolaďovat i drobnější větve, základem u tohoto stromu je ovšem určitě vedení střihem.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Lípa (Tilia cordata)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron