Opadání bonsaje Čaje Fuki

Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod rokki » 12 led 2010, 17:27

Prosím o radu, již 2 roky pěstuji čaj fuki, donedávna bez problému. před 3 týdny začaly postupně opadávat lístky, místy žloutly, místy načernalé, nyní je můj stromek úplně bez olistění. Jak ji nyní pomoci? Mám spoustu dalších bonsají, ale ta je má nejmilejší. Byla první, nerad bych o ni přišel.
Dík Radim
rokki
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2010, 16:53

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod Martin Iša » 12 led 2010, 18:04

Radime vítám tě na foru. :jedna: Příčin může být více, chtělo by to vyfotit.Neotevřel na ní někdo okno?To černání by mohla být možná i nějaká houba.Každopádně to pořádně vyfoť, i detaily.Až se tu objeví pokojovkáři, určitě ti pomohou. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod Milan Vohnout » 12 led 2010, 19:04

Radime, taky tě vítám na našem fóru a doufám, že se ti naše rady, budou ku prospěchu. ;) Takhle se to doopravdy špatně radí a jak píše Martin, důvodů může být hodně, od chytnutí studeného průvanu, špatnou zálivkou až po nějakou chorobu. Ani nevíme v čem je pěstovaná a jaký má substrát. Radime, podívej se na tento odkaz: viewtopic.php?f=39&t=750&start=10 možná jeto i tento důvod.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod Jarda Marek » 13 led 2010, 06:25

Za prvé bych Tě taky přivítal na fóru. Za druhé bych chtěl vědět co je to spousta bonsají je to docela zavádějící (mám na mysli druhy které stojí u té nemocné) a za třetí, zkus na některé větvičce která není z pohledové strany seškrábnout kůru, jeli pletivo pod ní zelené, ještě není ztracena. Hoď sem fotku líp se konzultuje.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod rokki » 13 led 2010, 23:49

Zdravím vás pánové,
jsem moc rád, že vás poznávám. z vaší diskuze se člověk doví mnohem víc než z literatury.
vrátím se zpět ke svému "čaji fuki". Zkusil jsem seškrábnout kůru a pletivo přechází ze zelené barvy do hnědé. :blednu:
Moc mě mrzí, že toto forum jsem našel až tak pozdě, věděl bych, že mám bonsaj přesadit po koupi do něčeho rozumného. Samozřejmě jsem uposlechl radu prodavače a nechal ji ve stávající směsi.
Tak o tom asi jsou ty začátky...?
přikládám 2 fotky, nezdá se mi barva kořenů....
13012010039.jpg
13012010039.jpg (103.34 KiB) Zobrazeno 1955 krát
13012010038.jpg
13012010038.jpg (120.92 KiB) Zobrazeno 1957 krát
rokki
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2010, 16:53

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod Jarda Marek » 14 led 2010, 16:32

Chce to určitě přesadit jak jsi poznal sám,vymýt ten převozový substrát vlahou vodou a šup do propustného substrátu, kořeny pokud jsou pevné a pružné jsou v pořádku, pokud jsou měkké hnijí tak je odstraň. a dej ji čas na vzpamatování. Držím palec :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 led 2010, 19:11

Jak Jarda řekl a ještě dodám hodně ale opravdu hodně světla nejlépe na okenní parapet ale pozor na studený průvan. Teď jsem si všiml, že je pod umělým světlem ale to chce pak svítit 12 až 14 hodin denně.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Opadání bonsaje Čaje Fuki

Příspěvekod rokki » 16 led 2010, 19:51

Zdarec chlapi, tak čaj fuki mám přesazený, snad to rozchodí. :?
Ty máš tedy Milane postřeh,já bych to z té nepovedené fotky nepoznal, některé stromky teď držím pod umělým osvětlením. Vím, že všichni radí na zimu vše na parapety. Čaj fuki tam byl taky, ale když začaly těžké mrazy, tak jsem dostal strach jak bude snášet teplotu u okna. Je fakt, že mám plastové, ale jedny z prvních modelů, takže těsnost nic moc. a když už se začaly rosit okna, tzn. že na vnitřním povrchu je cca 7 stupňů, nevím nevím co na to čaj. i to je možná důvod opadání. na mém parapetu by to snesl určitě můj čínský jilm. Ten mám však taky pod umělým světlem a zatím vypadá jako by žádná zima nebyla. Dobrá barva listů, stále nové přírustky ;)
rokki
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2010, 16:53


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků