Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 srp 2009, 17:15

Ahoj Katko, nejdříve tě vítám na našem fóru a těšíme další ženská na fóru. Jak radí kluci nejlépe dát rozmarýn na zahradu nebo na balkon, v bytě moc se mu nedaří. Já jsem si koupil nedávno dva a po nějaké době mi začal chřadnout a neprosperovali. Jak by měli a postupně odcházeli lístky, tak jsem je předal dál, jinak by mi určitě zašli a teď dělají radost někomu jinému. Neříkám, že by ti zrovna tobě nešli, ale pocházejí ze subtropů a u nás by měli být venku a to co nejdéle. Jestli chceš pěstovat pokojovky na okenním parapetu se najdou vhodnější rostliny.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 17:31

Děkuji všem za uvítání a rady :) Ano, zahrádku mám, ale pokojovky mě nenapadlo dát ven ještě nikdy... jednak bych měla najednou prázdný pokoj :D a jednak máme takový problém, že kolem nás je milion cizích zahrádek a šíří se tam rychle hodně různých nemocí, teď tam zrovna řádí na růžích padlí a byla bych nerada, kdyby mi to zničilo i nějakou pokojovou kytičku... Právě jsem někde četla, že rozmarýn je ideální na pěstování doma, protože je zvyklý na teplo, tak jsem si myslela, že mu to jen prospěje... jinak šok z přesazení si nemyslím, lístečky začaly zlobit nedávno a přesazenej je snad už dva měsíce, to by se snad projevilo dříve? Jako třeba u toho malého hlohu, co mi opadal po přesunu z volné půdy do květináče :think:
Každopádně rozmarýnek jsem dala pryč z přímého slunce, budu víc rosit a hlídat zalívání...
A jaké bonsaje se víc hodí dovnitř na parapet? :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Jarda Marek » 11 srp 2009, 19:11

Katko, nebudu Ti jmenovat co se hodí na parapet, stačí kliknout na pokojové bonsaje a u nás nejpěstovanější jsou tam vyjmenované, každopádně si myslím, že nejodolnější je fíkus a asi nejvhodnější pro začátek, ale já jsem chtěl jen říct, že letnit pokojovky je úplně normální a ba naopak potom lépe prospívají, ale oni Ti kluci určitě poradí. Držím palce ať se rozmarýnu daří :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 20:14

Jojo, fíkus jsem měla a nechala jsem ho jednou v průvanu... a shodil lístečky a už neobrostl chudák... takže odolnost se moc neprojevila :D A s tím letněním mě vždycky odradí sousedka, která má venku pokojovky celý léto a vypadají fakt strašně pak...
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 srp 2009, 20:21

MUsím ti oponovat, pokud budou pokojovky v propustném kvalitním substrátu , letnění jim jen prospívá, bez toho si nedovedu představit pokojovky pěstovat. Jo, a sousedka určitě není greenhorn, tak jí to neroste. :jedna: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Martin Iša » 11 srp 2009, 20:32

Zlatá slova pane vachmajstr. :lol: Patříš už mezi nás, tak seš naše. :mrgreen: Neboj se nic, s námi se nudit nebudeš. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod pazda » 11 srp 2009, 20:37

ja teda nevim, me fikusy prezily snad vsechno :-D a to nektery dostaly vazne zabrat :oops:
Věčný pokojovkář Obrázek Tomáš
pazda
 
Příspěvky: 14
Registrován: 24 črc 2009, 08:31
Bydliště: Brno

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Jarda Marek » 11 srp 2009, 20:42

No oni jsou fíkusy opravdu náchylné na průvan on Ti Milan poradí neboj.
Nebudeš se tu nudit to je fakt, a to letnění má Láďa opravdu odzkoušené a nejen on, takže mu můžeš věřit :jedna: . :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 22:23

Tak já to letnění zkusím, uvidím, co to udělá :) Hlavně doufám, že venku tomu rozmarýnu přímý sluníčko nebude vadit, protože se na něm bude smažit celý odpoledne :D A mám ho ven šoupnout rovnou nebo ho nejdřív nějak přivykat, nechávat ho tam zezačátku jen přes den a na noc sklízet?
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Petr Syrový » 11 srp 2009, 22:29

Teď nejsou tak chladný noci tak ho přes noc klidně nech ale na začátek bych hledal stíněnější místo-polostín-hlavně přes poledne.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron