Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 22:37

Tak já ho radši budu přes poledne dávat dovnitř, protože na terásce, kam bych ho dala, moc stínu právěže není a všude jinde máme buď nerovnej trávník anebo záhony... ledaže bych ho schovala mezi rajčata 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Martin Kolacia » 12 srp 2009, 09:58

katka: neni dobre kytku neustale premistovat , je lepsi najit komrpmis mezi zalivkou a svetelnymi podminkami. Prilisna pece rostlinam skodi.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Pavel Šimsa » 12 srp 2009, 10:02

No, na terásku, která se pravděpodobně dost rozpálí přes den, bych ho nedával. Tedy pokud máš takovou zahradu jaká je vidět oknem. Ať už tráva, nebo ty rajčata ho občas zastíní a to mu určitě neuškodí. Někdy se stane, že sluníčko ty choulostivé, "bytové" listy hned spálí. Ale 1) nenech se odradit a 2) šoupni ho někam kde bude trochu stíněný (aspoň přes to poledne - zhruba).
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 12 srp 2009, 13:46

No dneska zrovna je venku pořád zataženo, takže ho tam nechám celej den :) Je mi jasné, že časté přemísťování a přílišná péče škodí, jen mu chci najít dobré místo :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Jarda Marek » 12 srp 2009, 15:05

Nech ho tam pořád ne jen přes den ale i v noci a ráno ho postav někam jak píše Pavel pod strom nebo za keř ať je přez poledne ve stínu a nech ho tam ž do konce září. Nezapomeň napsat, jestli mu to prospělo. :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 12 srp 2009, 18:24

Jasnačka, zatím moc děkuju za veškerý info :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Milan Vohnout » 12 srp 2009, 19:41

Katko, jak píšeš tak máš dostatek sluníčka a pochopil jsem, že ti svítí po celý den. Jeto tak? Tak si někde kup na okenní parapet, aspoň podle mě nejvděčnější pokojovku a na tu vážně nedám dopustit je Jilm Čínský Ulmus parvifolia. Jak na ní, najdeš zde, klíč pro pěstování jilmu. Další rostlinky na parapet nejsou těžké na pěstování, ale mají taky své jako Buxus, Sageretie a Juniperus – pokojový jalovec, a další ale ty nepěstuji, nějakého důvodu mě nějak neoslovili jako Ligustrum, Cargona, Carmona. Když budeš nějak poradit, tak klidně napiš, velice rád odpovím a poradím. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 12 srp 2009, 22:12

Díky za tipy :) A kde se dají takový druhy sehnat? Já jsem brala rozmarýn hlavně z toho důvodu, že to prodávali u nás v Albertovi :D Dá se to sehnat běžně ve školkách nebo spíš v nějakých specializovaných obchodech?
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Jarda Marek » 13 srp 2009, 04:20

Katko jelikož nevím kde přesně bydlíš, dej si do vyhledávače bonsai centrum a uvidíš co budeš mít nejblíž, jinak na každé výstavě se prodávají pokojovky tohoto druhu včetně venkovních. No a jestli pojedeš na slezinu k Vaškovi 20tého září, tak tam si vybereš určitě viewtopic.php?f=60&t=402
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Pavel Šimsa » 13 srp 2009, 09:27

Já se přidám s tipem. Myrta, kupuje je v zahradnictví za 30,- Kč, tudíž pořízení levné. Rychle roste, dobře se množí, hodně snese, mám ji na jižním parapetu a daří se jí. A nemusíš do bonsaicentra. Tím tě vůbec nechci od jeho návštěvy odrazovat. Naopak se tam můžeš taky mnohé dozvědět. Ale fórum je fórum...
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků