Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 10 srp 2009, 23:10

Potřebuji nutně poradit - někdy začátkem léta jsem si pořídila malý rozmarýn, seřezala přebytečné větvičky a zkrátila kořínky a dařilo se mu vcelku normálně (až na to, že nové lístečky moc ryche nevyhání). A najednou asi před týdnem, před dvěma mu začalo najednou hnědnout a odumírat pár lístečků a pokračuje to :? Vím, že rozmarýn má rád sluníčko a rozhodně ne moc vody, takže ho mám v pokoji na parapetu, kde dostává slunka dost, půda mu v horku samozřejmě rychle vyschne, takže zalévám tak dvakrát denně, ale přelitý nebyl nikdy, to si hlídám, a nedávno jsem ho trošku přihnojila, aby to nebylo podvýživou... žádné breberky ani nic podobného na něm nejsou... nevíte někdo prosím čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Martin Iša » 11 srp 2009, 08:57

Vítám tě. na fóru. :) Asi by to chtělo vyfotit.Příčiny můžou být různé.Třeba, jaké hnojivo bylo použito?Možná by mohly být spálené kořínky. :think: A hlavně, v jakém substrátu to roste?Určitě vyfotit, a někdo z kluků rád poradí.Já s rozmarýnem zkušenost nemám. :(
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Luděk Rohovský » 11 srp 2009, 09:13

Doma máme rozmarýn na kuchyňské lince, tj. asi tři metry od okna. Newmohl se ti teď v těch vedrech spálit. Možná bych ho dal dál od okna, obvzlášť, jestli ho máš u jižního. Ale jak psal Martin, udělej pár fotek a uvidíme.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Petr Syrový » 11 srp 2009, 09:15

Jak psal Martin .Ale těcch důvodů může být víc: spálené sluncem,rosíš?Je to namáčklý na skle?Průvan?Nejvíc opravdu řekne ta fotka.
Držím ti palce v rozjezdu :jedna:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 11:32

No hnojivo jsem použila tekuté pro pokojovky, protože jiné nemám :oops: Ale silné by nemělo být, protože všechny moje pokojovky ho snáší výborně, jak malé, tak velké a celkem v jakémkoli množství :D
Taky mě napadlo to slunko... posílám tři fotky, tak snad z toho něco vyluštíte :) Parapet je směrem spíš na západ, takže tam je slunce celé odpoledne (a já navíc nastavuju žaluzie tak, aby to světlo odrážely dovnitř, vedle rozmarýnu mám tlustici a té se to moc líbí, tak jsem si říkala že středomořskému rozmarýnu se to taky bude líbit...)
Každopádně děkuju moc za všechny vaše názory :)

DSC00148.JPG
DSC00148.JPG (43.11 KiB) Zobrazeno 3939 krát


DSC00149.JPG
DSC00149.JPG (107.34 KiB) Zobrazeno 3954 krát


DSC00150.JPG
DSC00150.JPG (113.51 KiB) Zobrazeno 3933 krát
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod tomikzlesa » 11 srp 2009, 11:34

k tématu nic nemám, ale ty fotky jsou zaostřený přesně naopak
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Katka » 11 srp 2009, 11:40

Já vím, blikla jsem to mobilem, kterej nemá ani autofocus :) Běžně fotím i líp, ale kdybych to vzala foťákem co má rozlišení 10Mpix tak bych musela zmenšovat a zmenšovat,aby se to sem vlezlo... :) Ale tak ty hnědé lístečky tam poznat snad jsou...
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 srp 2009, 12:06

Vítám tě na fóru, myslím že je to jen šok z přesazení a že se to srovná samo. Spíš mě udivuje, že za oknem je vidět zahrada a pokud je tvoje, proč už tam od května nejsou pokojovky všechny :?:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod Jarda Marek » 11 srp 2009, 14:03

Vítám Tě též na fóru a k tomu světlu si myslím, že stromek má světla příliš, jen pro ty žaluzie. Pokut bude uvnitř, tak to vypadá jak ve skleníku a venku mají chladnější vánek a hlavně víc vzdušné vlhkosti než doma. Jak píše Láďa od května do konce září začátek října (podle teplot) by měly všechny pokojovky být venku :jedna: .
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Náhlé odumírání lístků rozmarýnu

Příspěvekod pazda » 11 srp 2009, 16:33

No na tech fotkach toho moc poznat neni, zkus mu zatahnout zaluzky tak, aby na nej primo nesvitilo. Dej taky pozor na zalivani a otevirani okna (pruvan), jinak uz me moc nenapada co by mu mohlo vadit. :?
Věčný pokojovkář Obrázek Tomáš
pazda
 
Příspěvky: 14
Registrován: 24 črc 2009, 08:31
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron