poradit so strihom

poradit so strihom

Příspěvekod peter134 » 10 led 2013, 18:41

Na 1.ročných semenáčoch v panelákovej pivnici mi pozaschýnali listy.Po prenesení do tepla budem mat dilemu.Najprv ostrihat,potom presadit,alebo opačne.Zabudol som,je to myrta.díky za každu radu.
peter134
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 lis 2011, 18:14

Re: poradit so strihom

Příspěvekod 001čolek » 10 led 2013, 19:37

Ahoj. Je tu hodně pokročilých a dobrých pěstitelů,nejlépe ti ale s Myrtou poradí myslím Ruda Fraštia,ten je má nádherné a prostě je umí. Najdeš ho v uživatelích a nebo dej do vyhledávače Myrta,ono už ti tam něco z jeho věcí naskočí. Když tak mu napiš zprávu,určitě ti ochotně poradí.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: poradit so strihom

Příspěvekod Compel Lubomír » 12 led 2013, 23:20

Peter, asi největší chyba byla dát myrtu do teplého sklepa paneláku kde je málo světla. Že ti zaschly listy ti věřím ale nelze s určitostí určit z jakého důvodu. Třeba jen si zapomněl zalít. Myrta určitě přežije zimu i v bytě u okna s častějším rosením.
Dilema zřejmě mít budeš! Přežila, nepřežila,rozchodí to ?
A doopravdy jsou to semenáčky? Nejsou to náhodou řízkovanci? Tak přejí úspěch.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: poradit so strihom

Příspěvekod peter134 » 15 led 2013, 16:30

Ahoj,Luboš.Ta pivnica je na poschodí,je tam okno,ktoré sa nedá dobre zavriet,takže je tam len opár st. teplešie ako vonku.Su to stopro semenáče,sám som ich sial.Na niekktorých uscli listy,ale konáriky nie.Ide mi ale hlavne o postup1.presadit-ostrihat alebo opačne? Dufam,že sa preberu.
peter134
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 lis 2011, 18:14

Re: poradit so strihom

Příspěvekod ruda.p » 15 led 2013, 17:44

Sám jsem si pořídil dost myrt byli to tedy řízkovance z učňovské zahrady, některé mi odešli tak téměř před očima byli vedle sebe a přesto některé začali schnout a nebylo to tím, že jsem je nezalil nebo nechal přeschnout, dostávali stejnou péči, stanoviště východní okno, cihla, možná nedokázali přenést přes kořeny změnu ze skleníku :lol: nebo špatné přesazení :?: , i když myrtový hájek jede dál a jedna nepřesazená taky, asi jsou náchylné na změnu prostředí víc než ostatní pokojovky :think: nedokáži si to sám vysvětlit a ten co má s tím dobré zkušenosti na dálku neporadí pokud to neuvidí v reálu to je můj názor
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: poradit so strihom

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 led 2013, 00:11

Jestli ostříhat a pak přesadit nebo obráceně je asi jedno pokud to bude udělané v jeden den. Hlavně do propustného substrátu. Mě ale přijde že když jsou to semenáčky tak je ještě brzy stříhat. Přepíchat do květníčků snad ano ale stříhat? Je vůbec co? Nechal bych růst aby sílil kmínek. Myrta není zrovna přeborníkem v sílení kmínku.
Rudo, pravda.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: poradit so strihom

Příspěvekod petradelt » 16 led 2013, 20:13

[quote="peter134"]Ahoj,Luboš.Ta pivnica je na poschodí,je tam okno,ktoré sa nedá dobre zavriet,
Tady bych viděl problém s průvanem. Pozor na to. :naughty:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: poradit so strihom

Příspěvekod peter134 » 22 led 2013, 17:31

Myslel som iba zaschnuté vetvičky,pretože kmieniky su zelené,akurat zoschli všetky listy.kmen som skušal nechtom je OK
peter134
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 lis 2011, 18:14


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron