"Zamechování" akadamy-pokojovka

"Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod vjačo » 27 pro 2012, 15:50

Zdarec všem, v nějakém vláknu jsem kdysi četl čím "zamechovat" pokojovky v propustném substrátu. Tak jsem trošku experimentoval-viz. foto. Nevím co to je ale jedná se na 100% o sukulentní rostlinu. Asi kaktusáři vědí co je zač. Přesto, že jde o sukulent snáší velice dobře pravidelnou zálivku. Nemusí vyschnout substrát. Množím jako sukulent-utrhnu kousek nechám cca 1 týden ať rána zaschne a jen šoupnu do substrátu. A ono to samo zakoření a začne růst. Na mě až moc a rychle. Foto - cca před 5 měsíci jsem dal jen 1 malý (cca 5 mm) do misky. A výsledek vidíte. Kytku nekomentovat :( mám ji teprve 1 rok a nějak nepřežila lednový průvan na okně.
Jinak se moc omlouvám adminovi pokud jsem to vložil blbě.
Pokojovka - tzv. zamechování 002mm.JPG
Pokojovka - tzv. zamechování 002mm.JPG (57.57 KiB) Zobrazeno 4089 krát
Pokojovka - tzv. zamechování 004mm.JPG
Pokojovka - tzv. zamechování 004mm.JPG (60.38 KiB) Zobrazeno 4099 krát
Přílohy
Pokojovka - tzv. zamechování 006 mm.JPG
Pokojovka - tzv. zamechování 006 mm.JPG (18.24 KiB) Zobrazeno 4083 krát
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod lacike » 27 pro 2012, 21:50

Aj ten travnicek kosis? :-) Rozumej, zakracujes tak aby to neboli take dlhe chlpy?
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod vjačo » 28 pro 2012, 11:21

Ahoj Lacike, zakracuji-jde to lehce urvat. Rostlina je dost křehká. Teď jsem to nechal narůst pro další množení. A taky event. poslat Lacikemu na zkoušku gratis :)
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod petradelt » 28 pro 2012, 12:59

Něco jiného je mech a něco jiného je toto zelí. Láďa Kotál z tohoto "zelí" měl vždycky osipky. :lol:
Pravda je, že dobrý mech se v bytě těžko udrží, ale tímto bych ho asi nenahrazoval.
Tu rostlinu dusíš a ubíráš jí živiny. ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod vjačo » 29 pro 2012, 14:16

Ahoj Peťo, já taky zelí radši v talíři + vepřové s knedlíkem. Asi jsi špatně četl. Já přece psal, že to je experiment.Nejsem pokojovkář. Jen pár jich mám na parapetu. Nutno však dodat, že mám 2, které stojí za to-Brachychiton rupestris.
Ale k zelí. Tak jsem vzal dnes křovinořez :) a sjel zelí. No a že bych někoho dusil a ubíral mu živiny :think: Vždyť přece žádný propustný nemá živiny. Tak pravidelně krmím. Tímto bys mech nenahrazoval- A čím tedy :?: Já se kritice vůbec ale vůbec nebráním. Ale následně očekávám řešení. Mě osobně se nelíbí propustný v obyváku bez trošku zeleného. Či to je Teramol ( :jedna: ) nebo Akadama.
Tak jsem vložil další vepřové se zelím (bez knedlíku) :lol:
Jo a kdys chtěl trošku zelíčka, tak pošlu. Mám ho dost v kameňáku. A Ty pošli to vepřo :lol:
Přílohy
Zelí 001x.JPG
Zelí 001x.JPG (17.23 KiB) Zobrazeno 3915 krát
Zelí 004x.JPG
Zelí 004x.JPG (25.53 KiB) Zobrazeno 3910 krát
Zelí 005x.JPG
Zelí 005x.JPG (23.51 KiB) Zobrazeno 3916 krát
Zelí 006x.JPG
Zelí 006x.JPG (23.78 KiB) Zobrazeno 3934 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod Jarek Servus » 29 pro 2012, 18:53

Na doplňky na povrchu jsou různé názory. Viděl jsem špičkové stromy s dopňky (včetně figurek :shock: ) i bez dopňků. Podle mě záleží na celkovém ztvárnění a mě doplňky na povrchu nevadí. Ani to "zelí".Jen nesmí být moc agresivní. A pokud používám anorganické substráty, tak stejně musím opakovaně hnojit.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod petradelt » 29 pro 2012, 22:20

Jo, na to sestřižené se už trošku koukat dá, s přivřenýma očima, ale tamto bylo moc. :o (čím vyšší zelí, tím menší strom). :)
A co se týče rady, tak ode mne nemůže být fundovaná a odzkoušená, protože pokojovky nedělám,
právě pro tu komplikovanost pěstování v bytě.
Nejde dohromady rosit na okně (mech nejlépe denně) a nemít v bytě plíseň. :think: Nejde v bytě denně větrat a nezahubit tím stromky na okně. :think:
Něco jiného je rodinný dům a k pěstování uzpůsobené prostory.
Takže pokud budeš takový fanda do bonsají, že denně budeš přenášet stromky do vany, aby jsi je (hlavně ten mech) mohl rosit,
a doma taky vyvětrat, tak možná udržíš při životě i ten klasický mech. Nevím co budou říkat stromky na to cestování. :lol:
Mimochodem, je tu plno pokojovkářů, tak ti mohou poradit už ze své vlastní zkušenosti.
Čauky
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod Compel Lubomír » 31 pro 2012, 12:55

Tak já žádný zelí na kytkách nemusím. Nepřijde mi to zrovna moc estetický. Dřív jsem se taky snažil něco na substrát nacpat. Pak ale byl problém s vlhkostí. Pokud správně studuji, zamechovávají se pouze rostliny na výstavy. Není to ale podmínkou pro dobrý výsledek. Lze přidat k vystavované rostlině doplňující zelí v pěkném kalíšku. Každý si ovšem svojí cestičku musí prošlapat sám.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod Luděk Urbanič » 02 led 2013, 18:39

Mně to "zelí" připadá jako Sedum acre - rozchodník prudký - tak si z něho hlavně nedělej salát :twisted:

Já když jsem kdysi dávno míval pokojovky, tak jsem k nim dával Soleroilu - celkem běžná v květinářstvích.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: "Zamechování" akadamy-pokojovka

Příspěvekod Jiří Vysloužil » 20 bře 2014, 09:10

Taky se mi ten rozchodník nezdá moc estetický. Ani Soleirolia - domácí štěstí bych nedoporučil. Docela rychle se rozrůstá, rychle zabere celý povrch substrátu, který se pak hůře kontroluje a musí se často regulovat.
Jiří Vysloužil
Uživatelský avatar
Jiří Vysloužil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 06 bře 2014, 13:36
Bydliště: Brno


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron