pokojovky do sanzy?

pokojovky do sanzy?

Příspěvekod KatkaKK » 02 led 2011, 18:07

Ahoj moje pokojovky mi v obyčejném (koupený substrát pro bonsaje) substrátu neprospívaly tak jsem jim chtěla přilepšit a přesadila je do sanzy. Ale do čisté a teď si nejsem jistá jestli je to to pravé, voda po zálivce hned proteče. Máte s tímto substrátem někdo zkušenost? Děkuju moc za každou radu :P . Katka
Katka
Uživatelský avatar
KatkaKK
 
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2010, 11:21
Bydliště: Libušín okr. Kladno

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod Lada Fabián » 02 led 2011, 18:36

Pokojovky mam v čisté akadamě a je to OK.Ted zkouším terramol a vypádáto taky dobře.Jen se častěji zalévá.Nepíšeš jaké druhy rostlin máš.A stím že voda protoče si nedělěj starosti.Substrát zůstane uvnitř vlhký a né mokrý jako obyč.hlíny tím kořeny neuhnijívají!
Myslím že rosltiny v sanze také vydrží. :jedna:
Naposledy upravil Lada Fabián dne 02 led 2011, 18:43, celkově upraveno 1
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod KatkaKK » 02 led 2011, 18:42

Mám carmonu (má tam dvě miminka ze semínek :D ), fíkusy benjamin a ginseng, jilmy, a olivu. Jde mi o to, že akadama s kterou jste všichni spokojený je asi nasákavější tak abych je holky neusušila.
Katka
Uživatelský avatar
KatkaKK
 
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2010, 11:21
Bydliště: Libušín okr. Kladno

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod petradelt » 02 led 2011, 19:17

Když jsem jednou prohlížel zde na foru stromky Libora Kajše, podivoval jsem se nad tím, že má skoro všechny stromy v čisté sanze.
Odpověd vyzněla v tom smyslu, že je to ještě lepší, než akadama, i když dražší, a že pan Kajš, po studiu pěstování bonsají v Japonsku, ví co dělá,
a stromkům dá to nejlepší. Je pravda že se jednalo o venkovní stromy, ale myslím, že pro pokojovky by byla směs těchto dvou substrátů 50/50 dobrá.
Nejdůležitější je jak píše Láďa, propustnost.
Mimochodem, kde se dá v okolí Libušína koupit sanza? :think: Jaro je tu coby dup :)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 led 2011, 19:19

Čistá sansa pro pokojovky se mě neosvědčila, opravdu nedrží tolik vodu jako akadama. Ale rostly dobře, jen se častěji zalévaly.Hlavně moc vody proteklo do podmisek bez užitku.Je dobré 1:1 s akadamou.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod KatkaKK » 02 led 2011, 19:42

Moc děkuju za reakce :jedna: , častější zalejvání mě problém fakt nedělá, tuhle činnost miluju :lol: ! Sanzu mám z Prahy 6 z Bonsai zahrady, v okolí Libušína nic není kromě Bambus centra Kastner, ale ten přez zimu nefunguje. Dočetla jsem se na netu že je sanza kvalitní, jen mě překvapilo to protékání vody. Nechtěla jsem čekat do jara na přesazování, nemusely by to vydržet. Ještě že ty pokojovky jsou, ta zima je na palici, už mě svrbí ruce!!!! Ale to asi nás všechny :mrgreen: Díky moc Katka
Katka
Uživatelský avatar
KatkaKK
 
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2010, 11:21
Bydliště: Libušín okr. Kladno

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 03 led 2011, 09:46

Sanzu skouším od loňského léta. Samotná se mi u pokojovek, taky moc neosvědčila, ale jako ideální se mi jeví její míchání 1:1 s akadamou. Čili teĎ se dívám, že přesně to co píše Láďa.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: pokojovky do sanzy?

Příspěvekod Jarda Marek » 03 led 2011, 21:28

U pokojovek může doporučit Láďa jak již vlastně udělal a na venkovní v kombinaci 1:1 sanza : akadama, mám všechny venkovní a nestěžují si :jedna: do samotné sanzy bych nešel :naughty:
Mám v tom borovice, modříny, mochny atd....
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron