Kde kupujete pokojovky?

Dámy a pánové tak kde kupujete pokojovky?

Bonsaj centra
19
59%
Super markety
3
9%
Snad jinde
10
31%
 
Celkem hlasů : 32

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jarek Servus » 23 lis 2009, 16:03

O Malpigii jsi nepsala, v kterém květinářství to měli? Vedle mě v Nele jsem nic takového neviděl.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milena » 23 lis 2009, 16:11

Jarku, asi jsem to napsala popleteně. Ve tvé řadě domů (lékárna) blíže k radnici, asi vedle Daňkovy drogerie je to ono květinářství. Ale tam jsem vybrala ty Syzigia. Malpighii jsem koupila v Tonji.
Jinak přeložíte mi někdo z latiny "paniculata-paniculatum"?, abych to nemusela pracně hledat? Díky
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Pavel Š. » 23 lis 2009, 16:19

Latinsky neumím, ale podle toho co jsem našel, tak asi latnatá / latnatý.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Roman Hlavinka » 23 lis 2009, 16:44

pro Jardu.Já tu moji Malpighii koupil asi před měsícem v Olomouckým OBI.Minulej víkend sme jim tam dělaly venkovní vánoční světelnou výzdobu a ze střechy sem viděl přijíždět dodávku s logem bonsai-centra,ale nevím odkud. Měli tam toho tři pojízdný regály.Barbadorky,Buxusy,Fíkusy,Kozlovoně....po 190kč/ks.Když si to nechám poslat,tak mě to přijde na to samo.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jan Adámek » 23 lis 2009, 17:24

Naposledy jsem si koupil pokojovky v létě na výstavě v Botanické zahradě UK. Byly to řízečky 4 druhů fíkusů. Nádavkem, abych jim udělal reklamu, jsem v ceně obdržel i pár mšic, svilušek a puklic. S prvními dvěma potvorami se mi snad už podařilo zatočit, s puklicemi to tak snadné nebude, ale snad se podaří.

Napředposledy (před 3 lety) jsem si tamtéž pořídil také asi 4 různé fíkusy, ale nějak jsem pozapomněl, jak se jim říká. Časem nafotím a pošlu k určení. S jedním jste mi už pomohli, to je ten F. retusa panda.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milena » 03 pro 2009, 14:51

Jak mě ten Roman navnadil, zajela jsem do OBI v Ol. A byla zklamaná, ta Malpighie grabra tam nebyla, ani nic jiného zajímavého. Snad jen vedle stálo několik květináčků s malými gardeniemi. Už jsem je zkoušela několikrát, ale nepřežily mi. Ony jsou totiž v bonsaji moc hezké, viz foto v knížce: Paul Lesniewicz - Bonsai für die Wohnung. Ta kaskádovitá mne fascinuje skoro 15 let. Zkuste někdo a pochlubte se výsledkem.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Roman Hlavinka » 03 pro 2009, 21:58

Mileno to mě mrzí,ale přeci jenom už je to víc jak měsíc,nekecám.Opravdu tam asi byla dovezena várka a mám tam ocať tu barbadorku,kozlovoň,buxus a ptačí zob.Tak snad příště.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jarek Servus » 04 pro 2009, 11:53

Mileno, ta kaskáda z gardenie mě taky fascinuje, když jsem ji viděl poprvé na obrázku, tak jsem se po gardenii pídil, ale nikdy jsem nic kloudného neviděl.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milena » 04 pro 2009, 11:57

Romane, nemá tě co mrzet, to je můj problém, že neprolézám markety, přímo je nenávidím. Takže tě moc prosím, až barbadosku zase někdy objevíš, písni a já se tam obratem cíleně vydám - tedy do Ol.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jenik » 28 zář 2011, 20:39

Sice je toto tema delší dobu mrtvé, ale můžete mi prosím sdělit Vaše zkušenosti s Bonsaicentrem Libčany?
Mám zájem o pokojové bonsaje a sem začátečník, takže bych rád aby stromek měl slušný základ, než se do něj pustím já.

Je to pro mě asi nejbližší podobné centrum a chtěl bych si doplnit sbírku, tak mě zajímají názory na stromky odtud.
Co sem koukal po Supermarketech, tak tam hrůza, takže to je asi buď toto BC, nebo jet někam dál.

Popř. najde se něco lepšího ve Východních Čechách?

Díky moc za odpověď
Usmívej se, zítra bude hůř

Honza
Jenik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 zář 2011, 19:36
Bydliště: H.K.

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron